Generál Imrich Gablech

Všechny vás zdravím a posílám malý raport z dnešního pohřbu generála Imricha Gablecha, který proběhl v havlíčkobrodském kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Protože generál Imrich Gablech byl původem Slovák a většinu života prožil v Čechách, spojovala se v něm láska k oběma zemím. Navíc byl osobou, tvořící historii obou těchto států. Nepřekvapí proto, že čestná stráž u jeho katafalku byla smíšená. Z jedné strany stála česká hradní stráž a z druhé strany slovenská. Úžasně silný začátek kdy do vstupní písně mše svaté prolétly čáslavské Gripeny nastínil hluboké a důstojné rozloučení.
Mši sloužil vojenský hlavní kaplan plukovník Mgr.Jaroslav Knichal.

Celá mše, promluvy, rozloučení... je pro mě osobně hodně silný zážitek a musím se přiznat, že poté co dozněla hymna slovenská a zazněly první tóny té naší "Kde domov můj" se mi vedraly do očí slzy. Vždyť odešel člověk, který by mohl být vzorem nejen svoji nezlomností, ale i svojí touhou po svobodě a dokázal obětovat vše aby tato svoboda byla i v jeho zemi, kterou miloval a ctil.

Jen mě mrazí, že takoví velikáni, kteří nás opouštějí jsou pro vlastní národ mediálně nezajímaví a věnuje se jim jen nutný prostor, aby se neřeklo :-(

ČEST JEHO PAMÁTCE

Zde si můžete nejen přečíst stručný životopis, ale i poslechnout vzpomínky na některé životní mezníky.

A zde článek na iDnes.

entajan

  

  

 

Komentáře

Obrázek uživatele ludek

Odpočívej v pokoji

Obrázek uživatele Kim

Dalši velká osobnost je pryč

Obrázek uživatele pupajs

Čest tvé památce 

 

Obrázek uživatele wolfgoth

Čest vaší památce pane genrále.

Obrázek uživatele lada

Čest Vaši památce.!!!

Obrázek uživatele hlad

Čest vaší památnce.

Čest Vaši památce...Ať máte tam nahoře s kamarády,čisté nebe...

Cest tak velke osobnosti...