Nová akce UPgrade starých F75 a F75Ltd. na V2.0

Skvělá zpráva pro všechny lidi, kteří z nějakého důvodu loni promarnili jedinečnou možnost nechat si přímo ve fabrice u Fisherů upgradovat svůj starý model F75 nebo F75 Ltd. Jak to tak bývá, mnoho lidí spíše vyčkávalo, jak se osvědčí (i když by o nic v nejhorším případě nepřišli, protože detektor jde přenastavit na starou softwarovou verzi, označenou 9.1). Jak se ukázalo, nová verze V2.0 je neuvěřitelná raketa, která je schopná vyfiltrovat podstatnou část všemožných rušivých elementů, bez toho aniž by došlo ke ztrátě výkonu samotného detektoru. Tomu se věnuje i náš poslední test zde.
Fisher se tedy rozhodl pro poslední šanci nechat si upgradovat starý detektor. Tovární akce Fisher je totožná, jako byla ta poslední a proto jsem použil článek, který informoval o upgrade na V2.0 už loni, tak datumy které v článku uvádím nejsou aktuální.
Nejdůležitějším faktem je, že akce končí 31.března 2016

Naše doporučení tedy je: jednoznačně do toho běžte – prohloupí ten, kdo zaváhá!
Z obchodního hlediska to určitě dobré doporučení není, je lepší prodat nový detektor, než udělat ze starého nový. Ten kdo ale zná značku Fisher, tak ví, že primárně na prvním místě je spokojený uživatel a pak detektor, jehož výkon odpovídá ceně, bez toho aniž by člověk musel platit např. 40 a více % za jméno, apod.

Protože je akce určená pro konečného zákazníka, tedy pro vás, tak vám v tom moc nepomůžeme (viz. níže článek z loňska), ale určitě to těžké není. Nejednoduší je, najít si v místě vašeho bydliště nějakou firmu zabývající se celní deklarací (ty jsou v každém větším městě) a domluvit se s ní. Tím že se tímto zabývají, mají s tím zkušenosti a nejsou ani drahé. S celním deklarantem se domluvte na tom, že jde o detektor, který posíláte do USA z důvodu servisu a servisní prohlídky. Pomůžou vám s vyplněním papíru tak, aby na detektoru nevzniklo nové DPH a clo. Z fabriky Fisher vám detektor odejde s doklady o tom, že byl proveden servis.

Oficiální link o infu na UPgrade je zde: fisherlab.com/upgrade a pod tímto textem najdete odkazové tlačítko "Make Your Purchase Selection" (výběr vašeho UPgrade balíčku) - tam si vyberete jaký UPgrade chcete provést (jde udělat i UPgrade staré 75ky na 75 Ltd.V2.0). K realizaci UPgrade potřebujete doklad o nákupu. Pokud dnes už ani nevíte kde ho máte, pošlete nám výrobní číslo detektoru, připište v jakém roce jste detektor kupoval, my si ho dohledáme v databázi výrobních čísel, zjistíme u koho byl zakoupen a vystavíme vám kopii dokladu.

Realizace celé UPgrade procedury je jednodušší, než se může zdát a není potřeba se toho fakt obávat.

Nyní už jen text z loňska a v podstatě jde o překlad toho, co je na oficiálních stránkách Fisher na linku o UPgrade:


F75 UPgrade

Fisher nabízí upgrade detektorů F75 a F75 Ltd, kterou je možno objednat online v továrně v Texasu, USA.

Servis:
S každým upgradem bude provedena kontrola detektoru, vč. vyčištění a ten pak bude zaslán v nové krabici a s novým návodem. Upgrade bude trvat cca 7 dnů (bez doby přepravy). V případě platné záruky bude učiněna kontrola i servis a případná výměna jiných součástek. Pokud již záruka pozbyla platnosti, budete mailem informováni o tom, co jiného je třeba opravit či vyměnit a kolik by to stálo.

Prodloužená záruka (Extended Warranty):
V době upgradu si můžete zakoupit i prodlouženou záruku. To je příležitost obnovit vaši záruční dobu. Pokud je vaše záruka stále v platnosti a vy si budete přát prodlouženou záruku, budeme k tomu potřebovat dokumenty vydané dealerem při prodeji, kde bude vidět, kdy byl detektor zakoupen. Záruční doba bude pak prodloužena o další 3 roky.

Platba (Payment):
Platba za upgrade může být provedena pouze debetní nebo kreditní kartou.

Potvrzení (Receipt):
Při objednávce je nutné poslat vaši platnou e-mailovou adresu.

Posílání detektoru (Shipping):
Při posílání detektoru mezistátně budete platit pouze poštovné do USA, zpět vám bude zaslán zdarma. Na detektory zakoupené od 1.7.2014 – 31.12.2014 platí upgrade zdarma, platit budete opět pouze poštovné do USA. Instrukce na posílání detektoru naleznete v "Shipping Instructions", které obdržíte po potvrzení o zakoupení upgradu. Vaše číslo zakázky musí být jasně vyznačeno na krabici, kde ho napíšete za písmena "UP …."
Zaslání detektoru se od loňska malinko liší - koukněte na aktuální info v odkazovém linku na Upgrade.

Camo verze F75 LTD
Camo verze F75 bude upgradovaná bez camo ovládacího čela displeje. Zde je třeba upřesnit, zda chcete použít novy černý Faceplate (čelní kryt), nebo si přejete opětovně použít váš starý čelní kryt v camo úpravě.

Upozornění pro mezinárodní zákazníky - toto se nás týká nejvíce!
Jestliže budete muset řešit celní proceduru, doporučujeme následující:
Navštivte před posíláním celního deklaranta, který vám poradí jak na to, případně sám vypracuje JSD formulář (poplatek za 1 položku je asi 350,- Kč).
Ukažte před zabalením celníkům váš detektor a doložte jim doklad o zakoupení, jeho sériové číslo odpovídající příjmovému dokladu / faktuře jako potvrzení o jeho koupi ve vaší zemi.
Kopii potvrzení s výrobním číslem a dokladem o zakoupení zašlete spolu s detektorem do naší firmy v El Pasu. Doplňte také prohlášení, že detektor jde zpět do továrny v USA na upgrade a bude vám posílán zpět.
Fisher po upgradu detektoru tento váš doklad připojí ke své dokumentaci a vše společně pošle zpět pro vaše celní odbavení, které je nutné opět provést.
Tento bod proberte s celním deklarantem, přes kterého budete chctít detektor do USA poslat.

Jak objednat:
Klikněte nejdříve dole na políčko "Make Your Purchace Selection"
Postupujte dále podle Shipping Instruction na potvrzení

Upgrade 1 – F75 LTD na nový F75 Ltd V2.0 nebo F75 na nový F75 V2.0 – cena: $ 159,-
Upgrade 1 – umožňuje zakoupení prodloužené záruky.
Upgrade 2 – F75 na nový F75 Ltd V2.0 -  cena: $309,-
Upgrade 2 –umožňuje zakoupení prodloužené záruky.
Upgrade 3 – Upgrade ZDARMA

Týká se všech detektorů F75 a F75 LTD zakoupených mezi 1.červencem 2014 a 31.prosince 2014. Nutnost dodání prodejního dokladu od autorizovaného dealera. Upgrad 3 rovněž umožňuje zakoupení prodloužené záruky.

Volitelná prodloužená záruka:
1 rok   - $49,-
2 roky - $69,-
3 roky - $99,-

3 letá prodloužená záruka je přenositelná při následném prodeji v budoucnu.

Posledním oknem je pak výběr nákupu:
Make Your Purchase Selection


 

Není to jen o tom, že značka Fisher dominuje ve světě detektorů kovů, ale je to právě i o těchto doplňkových a nadstandartních službách – to vše dělá značku Fisher právě takovou značku, jakou ve skutečnosti je. Ač vám tedy nemůžeme v tomto případě pomoci, jsme ochotní vám pomoci alespoň radou, kterou budete potřebovat. 

Tuto informaci šiřte dál, mezi kamarády co mají 75ky a kteří na náš web buď nechodí, nebo mají zhoršený přístup k internetu. Pokud ji budete sdílet na svých facebookových profilech, nebo jiných sociálních sítích, budeme jen rádi. Bylo by opravdu velká škoda akce nevyužít, protože přejít na verzi V2.0 bez toho aniž by si člověk musel kupovat nový detektor a přitom nový, znatelně lepší detektor měl, je prostě ten nejlepší dárek k vánocům, který si sám sobě člověk může dát.

Za fisherklub.cz
Luděk

 

 

Komentáře

Hned bych do toho šel ale i když je zde návod a snažil jsem se podle něj postupovat tak se to ukázalo jako nerealizovatelné. Navštívil jsem osobně Celní úřad, našel ochotné celní deklaranty ale nakone sami celníci mně řekli že by do toho nešli. Přitom jsem narazil opravdu na ochotné lidi. Poněkud jiná je situace pokud se jedná o firmu ale to Fisher nedělá. Proto tento článek tak trochu považuji za výkřik ale skutek v nedohlednu. Ale je to jen můj dojem, který jsem po cca 14 dnech snažení získal. Poněkud podrobněji jsem to popsal již u předešlého článku který zde vyšel.

Zaptám se proto raději jinak. Je tady někdo nebo znáte někoho komu se tato úprava podařila a můžete mně dát kontakt abych se s ním spojil a nechal si poradit. Dík

Obrázek uživatele ludek

No Petře, spíše se domnívám, že jsi narazil na státního úředníka, který si s tím nevěděl moc rady, tak ti raději řekl, jak píšeš: "že by do toho nešel". Od státního úředníka "obvyklá odpověď", ale spíš by mě od něj zajímala informace o tom, jak to nejednoduší cestou realizovat. Říkat, že něco nejde, je milionkrát pohodlnější, než se do toho prostě pustit a udělat to. Jasně, obnáší to byrokratickou práci a jistou dávku trpělivosti, ale i přes to všechno to za to stojí. Pokud bych dostal tu samou informaci co ty, tak tím spíš bych to neřešil sám, ale obrátil bych se na nějakou firmu, která se celní deklarací zabývá profesionálně. Nevidím totiž jediný důvod, proč by to nešlo, když se správně vyplní ty doklady o tom, že tam detektor posíláš na servis a zpět se ti vrátí ten samý detektor, co jsi poslal – jen s aktualizovaným software a servisní prohlídce. Nevěřím tomu, že by Fisher udělal při odesílání chybu a měl bys pak problém na celnici. Jsem přesvědčen o tom, že přesně vědí jak to poslat, aby bylo vše v pořádku. Nic neztratíš tím, když se jim sám ozveš, klidně přes tento kontaktní formulář a napíšeš do Fisheru, že máš zájem o upgrade a že se chceš vyvarovat jakémukoliv nedorozumění na celním úřadě, jestli by tě nemohli přesně instruovat. Objednat si Upgrade z linku, který jsem dával i do článku, tak to pak zvládneš i ze záchodové mísy s tabletem v ruce. Když loňský upgrade zvládlo pár našich východních sousedů z Polska, Ukrajiny i Ruska, tak mi neříkej, že u nás to nejde.
Vím zatím o dvou klucích, který tam detektory budou aktuálně posílat a co od nich vím, tak už mají vše připravené. Takže říkat, že: "To nejde" je jen výmluva pro člověka, který nemá dostatek odvahy se do toho pustit.

Obrázek uživatele Kim

7000 tisíc je moc ,ale je super že to jde udělat.


Ahoj Luďku, souhlasím s tebou že říkat že to nejde je výmluva.  Neexistuje termín nejde existuje pouze nechci nebo neumím jak praví klasik. Já jsem psal že se to v mém případě ukázalo jako nerealizovatelné a může to být i tím ž to neumím nebo nejsem dostatečně aktivní. To o čem píšeš jsem udělal byl jsem za dvěma specializovanýma firmama a nedokázali mně to zajistit přitom to jsou celní deklaranti kteří se tím normálně živí. Pro mimopražské  jsou tam ještě problémy s přepravou na celnici kde si to chceš vyzvednout, nebo to znamená proclívat na Ruzyni což jsou mimo čas zase náklady navíc. Nemyslím si také, že jsem narazil na nějakého neochotného státního úředníka. Naopak sám nabídl pomoc a sháněl informace ale pochopitelně je možné že máš i v tomto pravdu. Z těchto důvodů jsem chtěl vědět o někom komu se to podařilo. Pokud tedy někoho znáš a budeš ochotný nějakým způsobem mě  s nima zkontaktuješ tak je zkusím  požádat o radu. Díky. Měj se.Petr

 

Obrázek uživatele ludek

Petře, zkusil bych jednu věc, kterou bych rozhodně nic neztratil, naopak. Být tebou napsal bych do Fisheru, že už loni, při první nabídce upgrade stého modelu jsi měl zájem přestavbu realizovat. Narazil jsi však na řešitelný problém na straně české celní zprávy (celnice) a případně následným vyclívání detektoru pří návratu do ČR po jeho Upgrade, které bylo pro české úřady neřešitelné. A že nyní máš úplně totožnou obavu. Zeptal bych se jich na rovinu, jestli existuje možnost zaplatit Upgrade set přímo jim do Texasu a po obdržení platby na jejich účet by tento Upgrade set zaslali k nám do republiky a byl by namontován v autorizovaném servisu Fisher v ČR a tuto službu (tento servis) by sis zaplatil sám. Uvidíš, jakou dostaneš odpověď. Já si myslím, že spíše negativní ale na druhou stranu vím, že ve Fisheru jsou ochotní kluci, a budou se ti snažit maximálně pomoci. Komunikaci se svými zákazníky berou velice vážně, přistupují k ní seriózně a určitě nekončí někde ve virtuálním koši. V každém případě tímto mejlem s nimi začneš komunikovat a třeba ti navrhnou i jiné, pro tebe mnohem schůdnější řešení. Hledej řešení, jsi přeci hledač :-) Kdo pro to nic neudělá, nemůže pak skuhrat…