RZM - "M" kódy

Brzy bzde nainstalován vhodný vyhledávač, do té doby můžete vyhledávat pomocí klávesových zkratek "Ctrl+g"

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RZM M1
Metallabzeichen
Odznaky

M1/1
Meyer & Franke
Luckenwalde

M1/2
Richard Conrad
Weimar

M1/3
Max Kremhelmer
München

M1/4
Karl Gutenkunst
Oranienburg

M1/5
Walter Simon
Dresden

M1/6
Karl Flensler
Pforzheim

M1/7
Herman Schanzun
Pforzheim

M1/8
Ferdinand Wagner
Pforzheim.

M1/9
Robert Hauschild
Pforzheim

M1/10
Robert Schenkel
Pforzheim

M1/11
C. Baimberger
Nürnberg

M1/12
Gebrüder Hahne
Lüdenscheid

M1/13
L. Christian Lauer
Nürmberg

M1/14
Matth. Oescbsler & Sohn
Ansbach

M1/15
Ferdinand Hoffstätter
Bonn am Rhein

M1/16
Dr. Franke & Co. K.G.
Lüdenscheid

M1/17
E W. Assmann & Sohne
Lüdenscheid

M1/18
Gold-und Silber-Scheide-Anstalt
Oberstein a. d. N.

M1/20
Gustav Emil Ficker
Bejerfeld

M1/21
Paul Meybauer
Berlin-Waidmannslust

M1/22
Johann Dittrich
Chemnitz

M1/23
Wilhelm Borgas
Eutingen

M1/24
Overhoff & Cie.
 Lüdenscheid

M1/25
Rudolf Reiling
Pforzbeim

M1/27
E. L. Muller
Pforzheim

M1/28
Gebrüder Trautz
Pforzheim-Dillweissenstein

M1/29
Otto Riedel
Zwickau

M1/30
Robert Metzger G.m.b.H
Pforzbeim

M1/31
Karl Pfohl
Pforzheim

M1/32
Gustav Ramminger (Inh. Hans Kuhnle)
 Pforzheim

M1/34
Karl Wurster
Markneukirchen

M1/35
Wachtler & Lange
Mittweida

M1/36
Berg & Nolte AG
Lüdenscheid

M1/37
Julius Bauer Sohn
ZeIla-Mehlis

M1/38
Carl Wächtler
Weimar

M1/39
Robert Beck
Pforzheim

M1/40
C. Meinel & W. Scholer
Klingenthal

M1/41
H.A. Kohlers Sohn G.m.b.H.
 Altenburg

M1/42
Kerbach & Israel
Dresden

M1/43
Julius Maurer G.m.b.H.
Oberstein a. d. N.

M1/44
C. Dinsel
Berlin-Waidmannslust

M1/45
Friedrich Linden
Lüdenscheid

M1/46
Alfred Stubbe
Berlin

M1/47
Christian Theodore Dicke
Lüdenscheid

M1/48
Alexander Wollram
Dessau

M1/49
Adolf Baumeister
Lüdenscheid

M1/50
Richard Sieper & Sohn
Lüdenscheid

M1/51
Noelle & Hueck G.m.b.H.
Lüdenscheid

M1/52
Deschler & Sohn
München

M1/54
Pa. A. Fries, Beuster & Schild
Berlin-Hohenschönhausen

M1/55
August Enders AG
Oberrabmede

M1/56
Erfurter Knopffabrik G.m.b.H.
Erfurt

M1/57
M. Winter
München

M1/58
M. Kutsch
Attendorn

M1/59
Paul Cramer
Lüdenscheid

M1/60
Gebrüder Cosack
Neheim

M1/61
Ossenberg-Engels
Iserlohn

M1/62
Gustav Hähl
Pforzheim

M1/63
Steinhauer & Lück
Lüdenscheid

M1/64
Albert Winges
Trusen

M1/65
E. F Wiedmann
Frankfurt am M.

M1/66
Fritz Kohm
Pforzheim

M1/67
Karl Schenker
Schwäb-Gmünd.

M1/68
Gustav Maier
Pforzheim

M1/70
Franz Otto
Wuppertal-Elberfeld

M1/71
Gesell & Co.
Pforzheim

M1/72
Fritz Zimmermann
Stuttgart

M1/73
Karl Erbacher
Pforzheim

M1/74
Boerger & Co.
Berlin

M1/75
Otto Schickle
Pforzheim

M1/76
Hillenbrand & Bröer
Lüdenscheid

M1/77
Foerster & Barth
Pforzheim

M1/78
Paulmann & Crone
Lüdenscheid

M1/79
Walter Amlauf
Leipzig

M1/80
R. Durr & Fr Seiter
Pforzheim

M1/81
Rutting & Mertz
Lüdenscheid

M1/82
Leistner & Co.
Leipzig

M1/83
Willy Annetsberger
München

M1/84
Ernst Schneider
Lüdenscheid

M1/85
Alois Rettenmaier
Schwäb-Gmünd.

M1/86
Ernst Conze
Lüdenscheid

M1/87
Karoline Gahr
München

M1/88
Josef Schulte-Ufer
Sundern

M1/89
Gustav Bühnert
Dobeln

M1/90
Apreck & Vrage
Leipzig

M1/92
Karl Wild
Hamburg

M1/93
Gotllieb Friedrick Keck & Sohn
Pforzheim

M1/94
Friedrich Keck
Pforzheim

M1/95
Josef Fuess
München

M1/96
F O. Naupert
Rosswein

M1/97
M. Nett, Gravier-und Prägeanstalt
Fürth

M1/98
G. Danner
Muhlhausen

M1/99
Peter Wilhelm Heb
Lüdenscheid

M1/100
Werner Redo
Saarlautern

M1/101
Gustav Brehmer
Markneukirchen

M1/102
Frank & Reif
Stuttgart

M1/103
Carl Poellath
Schrobenhausen

M1/104
Otto Fechler
Bernsbach

M1/105
Hermann Aurich
Dresden

M1/106
Funcke & Brüninghaus
Lüdenscheid

M1/107
Emil Juttner
Lüdenscheid

M1/108
Schroder & Co.
Lüdenscheid

M1/109
Glaser & Sohn
Dresden

M1/110
Tweer & Turck
Lüdenscheid

M1/111
Gebrüder Gloerfeld Metallwarenfabrik KG
Lüdenscheid

M1/112
Robert Deitenbeck
Lüdenscheid

M1/113
Gebrüder Dombach
Lüdenscheid

M1/114
Paul Cramer & Co.
Lüdenscheid

M1/115
E. Schmidhaussler
Pforzheim

M1/116
Hermann Wernstein
Jena-Lobstedt

M1/117
K. F. Vogelsang & Co.
Lüdenscheid

M1/118
Erich Gutenkunst
Berlin.

M1/119
Georg Bonitz
Schwarzenberg

M1/120
Wilhelm Deumer
Lüdenscheid

M1/121
Walter Demmer
Lüdenscheid

M1/122
I. Deutschbein G.m.b.H.
Euskirchen

M1/124
Gebrüder Lange
Lüdenscheid

M1/125
Cramer & Dombach
Lüdenscheid

M1/126
Karl Fr. Schenkel
Pforzheim

M1/127
Alfred Stübbe, Inh. Herbert Tegge
Berlin-Waidmannslust

M1/128
Eugen Schmidhäussler
Pforzheim

M1/129
Seiler & Comp.
Geldem

M1/130
Grossmann & Co., Inh.
Lorenz Hoffstätter & L. Siefener
Wien

M1/136
Matth Salcher & Sohn
Wagstadt

M1/137
Richard Simm & Sohn
Gablonz am N.

M1/138
Matth Oechsler & Sohn AG
Riegersdorf/Bodenbach

M1/139
Rudolf Richter
Schlag Nr. 244

M1/140
Bruno Czerch
Gablonz am N.

M1/141
Josef Felix Sohn
Gablonz am N.

M1/142
Josef Hillebrand
Gablonz am N.

M1/143
Gebrüder Jäger.
Gablonz am N.

M1/146
Anton Schenkis Nachf.
Wien

M1/147
Eduard Gösel
Wien

M1/148
Heinrich Ulbrichts Witwe
Wien

M1/149
Lentwerk Brüder Schneider AG.
Wien

M1/150
Franke & Sohn
Heidenreichstein

M1/151
Rudolf Schanes
Wien

M1/152
Franz Jungwirth
Wien

M1/153
Friedrich Orth
Wien

M1/155
Schwertner & Cie.
Eggenberg b. Graz

M1/156
Argentor-Werke
Wien

M1/157
Phil. Turks Witwe
Wien

M1/158
Karl Pichl
Innsbruck

M1/159
Hans Doppler
Wels

M1/160
E. Reihl
Linz

M1/161
Anton Markovskys Sohn
Gablonz am N.

M1/162
Konrad Seiboth
Gablonz am N.

M1/163
Franz Schmidt
Gablonz am N.

M1/164
Aug. G. Tham
Gablonz am N.

M1/165
Rudolf Tham
Gablonz am N.

M1/166
Camill Bergmann & Co
Gablonz am N.

M1/167
Augustin Hicke
Tyssa b. Bodenbach

M1/168
Wilhelm Fühner
Pforzheim

M1/169
Paul Garthe
Milpe

M1/170
B. H. Mayers Hotkunstprägeanstalt
Pforzheim

M1/172
Walter & Henlein
Gablonz am N.

M1/173
Adam Donner
Wuppertal-Elberfcld

M1/174
Petz & Lorenz
Unterreichenbach

M1/175
"Walgo" Kom-Ges.
Kierspe

M1/176
Heinrich Vogt
Pforzheim

M1/177
Franz Klamt & Sohn
Gablonz am N.

M1/178
Gustav Kortel
Peterswald b. Bodenbach

M1/180
Metallwarenfabrik S. Jablonski G.m.b.H.
Posen

M1/181
Wilhelm Müller
Posen

M1/182
C. E. Junker
Berlin

M1/183
Schmahl & Schulz
Wuppertal-Barmen.

M1/184
W. Aurich
Leipe

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RZM M2

Hilfsbetriebe
Subdodavatelé  

M2/139
Gerog Wetzel

M2/168
Fritz Balke

M2/169
Gebrüder Tueckmantel

M2/170
E. Steineshoff & Sohne

M2/171
Gottfried Reuter

M2/172
Gebrüder Knoth

M2/173
Karl Peters, Jr.

M2/174
Wilhelm Otto

M2/175
Willy Goeddertz

M2/176
Rudy u. Karl Kraus

M2/177
Luettgens & Engels

M2/178
Oskar Jenish

M2/179
Peter Prass

M2/180
Karl Muller

M2/181
Bremshey & Co.

M2/182
Robert Hartmann

M2/183
Julius Kirschner & Sohn

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RZM M3

Symbole
Symboly a emblémy

RZM M60
Münchener Emaillier- & Stanzwerk G.m.b.H., Munich

M3/74
A. Kunze & Co

M3/75
Fritz Balke

M3/76
Kunstpragerei Preuss

M3/77
G. Danner

M3/80
Ch. Frank & Sohne KG

M3/81
Heene E u E

M3/82
E. Gruber & Co

M3/83
Stanislaus Mrkwicka

M3/84
E. Gyorffy & Co

M3/85
Emaillierwerk u. Metallwarenfabrik AG

M3/86
Rudolf Menschiga

M3/87
Albert Bloudicek

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RZM M4
Koppelschloss
Přezky

M4/1
Ferdinand Hoffstätter
Bonn

M4/2
M. Winter
München

M4/3
Kallenbach, Meyer & Franke
Luckenwalde

M4/4
Gustav Emil Ficker
Beierfeld

M4/5
Leistner & Co.
Lüdenscheid

M4/6
C. & W. Meindel-Scholer
Klingenthal

M4/7
Hermann Sprenger
Iserlohn

M4/8
Rudolf Wachtler & lange
Mittweida

M4/9
Albert Winges
Trusen

M4/10
Bernhard Haarmann
Lüdenscheid

M4/11
August Enders AG
Ludenscheid

M4/12
Mathias Kutsch
Attendorn

M4/13
Paul Schuhmacher
Lüdenscheid

M4/14
Otto Fechler
Bernsbach

M4/15
Paul Meybauer
Berlin

M4/16
Robert Tummler
Dobeln

M4/17
Ernst Meissner
Hohenlimburg

M4/18
Julius Bauer & Söhne
Zella-Mehlis

M4/19
Ernst Schneider
Lüdenscheid

M4/20
Hillenbrand & Broer
Ludenscheid

M4/21
Hans Schonfelder
Mittweida

M4/22
Christian Theodor Dicke
Ludensheid

M4/23
Franke & Co.
Lüdenscheid

M4/24
Friedrich Linden
Lüdenscheid

M4/25
Noelle & Huck
Lüdenscheid

M4/26
Offenberg-Engels
Iserlohn

M4/27
Overhoff & Cie
Lüdenscheid

M4/28
Paulmann & Crone
Lüdenscheid

M4/29
K. E. Brahm
Fürth

M4/30
Berg & Nolte
Lüdenscheid

M4/31
Max Haufe
Grossrohrsdorf

M4/32
Gebrüder Hahne
Lüdenscheid

M4/33
J. D. von Hagen G.m.b.H.
Iserlohn

M4/34
Nordwall & Welschehold, Dransfeld & Co
Menden

M4/35
Moeller & Schröder
Offenbach

M4/36
Knopffabrik von Hofe & Co.
Lüdenscheid

M4/37
Stefan Merkl
Nürnberg

M4/38
Richard Sieper & Söhne
Lüdenscheid

M4/39
F W. Assmann & Söhne
Lüdenscheid

M4/40
Giesse & Schmidt
Ruhla

M4/41
Schmal & Schulz
Wuppertal-Barmen

M4/42
Hermann Aurich
Dresden

M4/43
R. A. Erbe
Schmalkalden

M4/44
Paul Cramer & Co.
Lüdenscheid

M4/45
Cramer & Dombach
Lüdenscheid

M4/46
Wilhelm Schroder & Co.
Lüdenscheid

M4/47
Ebberg & Co.
Lüdenscheid

M4/48
P C Turch Wwe
Ludenscheid

M4/49
Steinhauer & Luck
Lüdenscheid

M4/50
Willi Thuy
Lüdenscheid

M4/51
Homer & Dittermann
Wuppertal-Bannen

M4/52
Linden & Funke G.m.b.H.
Iserlohn

M4/53
Zieh-Press-und Stanzwerk G.m.b.H.
Zwintschona

M4/54
Wilhelm Annetsberger
München

M4/55
Julius Kremp
Lüdenscheid

M4/56
Friedrich Keller
Oberstein

M4/57
Julius Maurer
Oberstein

M4/58
Wilhelm Deus
Solingen

M4/59
Adolf Baumeister
Lüdenscheid

M4/60
Gustav Brehmer
Markneukirchen

M4/61
Julius Dinnebier
Lüdenscheid

M4/62
Arld Heinrich
Nürnberg

M4/63
Werner Redo
Saarlautern

M4/64
Otto Geiger
Lüdenscheid

M4/65
Georg Bonitz
Schwarzenberg

M4/66
Stimming & Venzlaff
Altenburg

M4/67
Emil Juttner
Lüdenscheid

M4/68
Norddeutsches Nickel-und Silberwaren G.m.b.H.
Hamburg

M4/69
Meyer & Wilhelm
Stuttgart

M4/70
Kugel & Fink
Lüdenscheid

M4/71
Lehmann & Wundenberg
Hannover

M4/72
Wilhelm Deumer
Lüdenscheid

M4/73
Lohmann & Welschehold
Meinerzhagen

M4/74
Wilhelm Geiger G.m.b.H.
Lüdenscheid

M4/75
Walter Demmer
Lüdenscheid

M4/76
Petz & Koch
Unterreichenbach

M4/77
Gebrüder Gloerfeld
Lüdenscheid

M4/78
E K. Vogelsang & Co.
Lüdenscheid

M4/79
Hillenbrand & Bröer
Lüdenscheid

M4/80
Lind & Meyrer
Oberstein

M4/81
Inhaber Frau Johanna Kaukal
Wien

M4/82
List & Hertl
Wien

M4/83
Josef Linzer&Co.
Wien

M4/84
Grossmann & Co.
Wien

M4/85
Friedrich Bibus & Sohn
Mahrisch-Trubau

M4/86
Sohni, Heubach & Co.
Oberstein

M4/87
Matthias Salcher & Söhne
Wagstadt

M4/88
August Hieke
Tyssa bei Bodenbach

M4/89
Reichelmann & Co
Tellnitz bei Aussig

M4/90
Adolf Grohmann & Sohn
Wurbenthal

M4/91
Treuhänder der Fa. Bromberg
Tschenstochau

M4/92
Heinrich Ulbrichts Witwe
Wien

M4/93
Lenkwerk Brüder Schneider
Wien

M4/94
Raimond Moser
Wien

M4/95
Franz Weinrank
Wien

M4/96
Eans Pacher
Wien

M4/97
Friedrich Orth
Wien

M4/98
Franz Petzl
Wien

M4/99
Franke & Sohn
Heidenreichenstein

M4/100
Rudolf Menschiga
Wien

M4/101
Dominik Schönbaumsfelds & Sohn
Wien

M4/102
Wilhelm Prym
Wien

M4/103
Rudolf Schanes
Wien

M4/104
Philipp Turka
Wien

M4/105
Argentorwerk Rust Hetzel
Wien

M4/106
Maria Schenkl
Wien

M4/107
Frank & Reif
Stuttgart

M4/108
Adalbert Kanngieser
Wien

M4/109
Rudolf & Karl Kraus
Solingen

M4/110
Josef Feix & Söhne
Gablonz

M4/111
Rudolf Reich GmbH
od roku 1939, licence odejmutá 7. 4.1941*

M4/112
Robert Thiel
Danzig*

M4/113
Eichenholz & Sohn
Danzig

M4/114
Otto Honsel
Werdohl

M4/115
Klein & Quenzer
Idar-Oberstein

M4/116
CamiIl Bergmann & Co.
Gablonz

M4/117
W. Aurich
Leipe

M4/118
Werner Redo Prägeanstalt u. Abzeichenfabrik
Saarlautern

M4/119
Eugen Schmiedhäusler
Pforzheim

M4/120
Karl Hensler
Pforzheim

M4/121
výrobce není znám

 

*Některé zdroje uvádějí výrobce M4/111 jako „Robert Thiel Co“ a M4/112 jako „Rudolf Reich GmbH“. K záměně mohlo dojít, po 7.4.1941, kdy výrobce Rudolf Reich přišel o licenci a část produkce převzal právěRobert Theil. Informace proč Reich přišel o licenci, se různí. Nejrozšířenější je asi ta, že Reich doma skrýval syna, který byl pohřešovaný za dezerci. T ato informace je ale bez záruky.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RZM M5
Uniformeffeffekten
příslušenství k uniformám 

M5/1
Tillmanns & Maier
Velbert

M5/2
Schmole und Co.
Menden

M5/3
Brauckmann & Probsting
Ludenscheid

M5/4
Horner & Dittermann
Wuppertal-Barmen

M5/5
Elsas & Bocks
Wuppertal-Barmen

M5/6
Schaeffer-Homberg G.m.b.H
Wuppertal-Barmen

M5/7
Nottebohm & Co.
Ludenscheid

M5/8
F.W. Assmann & Sohne
Ludenscheid

M5/9
Matth. Oechsler & Sohn
Ansbach

M5/10
Wilhelm Deus
Solingen

M5/11
Hermann Aurich
Dresden

M5/12
Heinrich Erhardt
Geislingen-Stg.

M5/13
Robert Deitenbeck
Ludenscheid

M5/14
Petzold & Maeser
Chemnitz-Borna

M5/15
Luois Witte & Co.
Wuppertal-Unterbarmen

M5/16
Schmahl & Schulz
Wuppertal-Barmen

M5/17
Krafft und Schull
Duren

M5/18
Wilhelm Graf
Dahle uber Altena

M5/19
Julius Grefe G.m.b.H.
Dahle uber Altena

M5/20
Ossenberg & Co.
Dahle uber Altena

M5/22
J.D. von Hagen
Iserlohn

M5/23
Walter Hornlein
Schwab.-Gmund

M5/24
T.C.Lurmann G.m.b.H.
Iserlohn

M5/25
C.Th.Dicke
Ludenscheid

M5/26
Georg Wutzer
Munchen

M5/27
Rittinghaus & Co.
Ludenscheid

M5/28
Jul. Dinnedier Nachf.
Ludenscheid

M5/29
Funcke & Bruninghaus
Ludenscheid

M5/30
Stocko-Metallwarenfabrik OHG
Wuppertal-Sonnborn

M5/32
FritzWerner
Immelborn

M5/33
Otto Berning & Co.
Schwelm

M5/34
Wilhelm Kamper G.m.b.H.
Oberrahmede

M5/35
Eduard Riedel
Gorlitz

M5/36
Ebberg & Co G.m.b.H.
Ludenscheid

M5/37
Rich. Sieper & Sohne
Ludenscheid

M5/38
Max Kamper AG.
Ludenscheid

M5/39
Herzog & Co.
Luckenwalde

M5/40
Willy Thuy
Ludenscheid

M5/41
Friedrich Steigenberger
Unterknoringen

M5/42
Gebruder Albert
Menden

M5/43
August Wengeler
Ludenscheid

M5/44
Friedrich C. Werthmann
Ludenscheid

M5/45
Albert Winkel
Ludenscheid

M5/46
Gebr.Baldauf Gém.b.H.
Marienberg

M5/47
Albert Eichhoff & Co.
Marienheide-koln

M5/48
Henssgen Karabinerhaken G.m.b.H.
Mettmann

M5/49
Mettalwaren-und Schnittwerkzeugfabrik
Mylau

M5/50
J.Ernst
Lobau

M5/51
Kurbi u. Niggeloh
Radevormwald

M5/52
Hugo Schneider AG.
Leipzig

M5/53
Traugott Weiss G.m.b.H.
Schmiedeberg

M5/54
Lohmann & Welschehold
Meinerzhagen

M5/55
Sebnitzer Knopffabrik Josef Koch
Sebnitz

M5/56
Max Plumacher AG.
Solingen-Weyer

M5/57
Paul Schumacher
Ludenscheid

M5/58
Hugo Engelmann & Co.
Heiligerstadt-Eichsfeld

M5/59
Rutting & Mertz
Ludenscheid

M5/60
Adolphs & Ganss
Mettmann

M5/61
K. Fr. Brahn
Furth

M5/62
Heinrich Vogt
Pforzheim

M5/63
Hans Schulz & Co.
Oppach

M5/64
Arthur Hotka
Munchen

M5/65
Gebr. Wegerhoff
Ludenscheid

M5/66
Kruck & Co.
Ludenscheid

M5/67
Coseberg & Grashoff
Kierape

M5/68
Clemens Humann
Leipzig

M5/69
M. Winter
Munchen

M5/70
Ernst Conze
Ludenscheid

M5/71
Overhoff &Cie.
Ludenscheid

M5/72
Paul Cramer & Co.
Ludenscheid

M5/73
Gebr. Schmidt
Oberstein a. d. Nahe

M5/74
Noelle & Hueck G.m.b.H.
Ludenscheid

M5/75
Dr. Franke & Co. KG.
Ludenscheid

M5/76
Friedrich Linden
Ludenscheid

M5/77
Emil Vogelsang
Glauchau

M5/78
Hilger & Co.
Stolpen

M5/79
Gust. Rafflenbeul G.m.b.H.
Schwelm

M5/80
R.Conrad Nachf. & Co. KG.
Schmiedeberg

M5/81
August Wolf
Langenberg

M5/82
Steinhauer & Luck
Ludenscheid

M5/83
Bernhard Haseney
Zella-Mehlis

M5/84
Hermann Junghanns
Beierfeld

M5/85
Josef Puschner
Stolpen

M5/86
Wilhelm Dietz
Lossnitz

M5/87
Ossenberg-Engels
Iserlohn

M5/88
M.Pickenbach
Berlin

M5/89
Seidel & Walter
Lossnitz

M5/90
Emil Enghofer & Fritz Schenk
Birkenfeld

M5/91
Gebr. Hahne
Ludenscheid

M5/92
Max Kessner
Berlin

M5/93
Paulmann & Crone
Ludenscheid

M5/94
R Wachtler & Lange
Mittweida

M5/95
Franz Richter
Zschopau

M5/96
Aufermann & Sohne
Ludenscheid

M5/97
Nordwall, Dransfeld & Co.
Menden

M5/98
Adolf Baumeister
Ludenscheid

M5/99
Gebr. Lutz Weil i.
Schonbuch

M5/100
Ernst Schneider
Ludenscheid

M5/101
Voss & Co.
Hemer

M5/102
Gebr. Gloerfeld G.m.b.H.
Ludenscheid

M5/104
Jean Neusinger
Zirndorf b. Nurnberg

M5/105
August Enders
Oberrahmede

M5/106
August Schulze
Berlin

M5/107
Wetzel & Co.
Essen-Werden/Ruhr

M5/108
Hermann E. Muller
Bergneustadt

M5/109
Hermann Unger
Lossnitz

M5/110
Stimming & Venzlaff
Altenburg

M5/111
Gustav Cordt
Ludenscheid

M5/113
Gebr. Meier AG.
Nurnberg

M5/114
Hermann eauer
Schwab.-Gmund

M5/115
Gebruder Dornbach
Ludenscheid

M5/116
William Prym G.m.b.H
Stolberg

M5/117
Berg & Nolte AG.
Ludenscheid

M5/118
Giesse & Schmidt
Ruhla

M5/119
Meyer & Franke
Luckenwalde

M5/120
Karl Bentrup
Bielefeld

M5/121
Gust. Hahl
Pforzheim

M5/122
Walter Simon
Dresden

M5/123
Fridrich Wimmer
Leipzig

M5/124
Clarfeld & Co.
Hemer

M5/126
Peter Wilhelm Heb
Ludenscheid

M5/127
Gustav Mossmer
Offenbach a. Main

M5/128
Heinrich Hulter Jr.
Iserlohn

M5/129
Julius Kremp
Ludenscheid

M5/130
Peter Seuser
Ludenscheid

M5/131
K.F.Selter G.m.b.H.
Ludenscheid

M5/132
Ernst Scheiter
Eibenstock

M5/133
Gebruder Lange
Ludenscheid

M5/134
Hofe & Co.
Ludenscheid

M5/135
Reum & v.Hofe
Ludenscheid

M5/136
Alb. Kattwinkel & Co.
Ludenscheid

M5/137
F.W. Muller Jr.
Berlin

M5/138
Wilhelm Ladwig
Goppingen

M5/139
C.G. Hochauf
Bautzen

M5/140
Wilh. Schroder & Co.
Ludenscheid

M5/141
Bockle & Co.
Geringswalde

M5/142
J.Brinker
Ludenscheid

M5/143
Schmidt & Niedermeier
Nurnberg

M5/144
Luis Keller
Oberstein/Nahe

M5/145
Cramer & Dornbach
Ludenscheid

M5/146
Otto Grossteinbeck
Velbert

M5/147
Brauckmann & Rahmede
Ludenscheid

M5/148
Bernhard Haarmann
Ludenscheid

M5/149
M. Kutsch
Attendorn

M5/151
G.Goseberg & Co. G.m.b.H.
Dahle Uber Altena

M5/152
Wilhelm Kolwitz
Bergedorf

M5/153
Bohme & Hennen
Dresden

M5/154
Tietz & Grossmann
Berlin- Neukolln

M5/155
Stephan Merkl
Nurnberg

M5/156
Gustav Hermann Osang
Dresden

M5/157
Plate & Voerster
Kierspe

M5/158
Georg Schwerin
Berlin

M5/159
Gebr. Haggenmuller
Mindelheim

M5/160
August Plate
Kierspe

M5/161
Storch & Stehmann G.m.b.H.
Ruhla

M5/162
August Schiedel
Geislingen

M5/163
Albert Winges
Trusen

M5/164
Hillenbrand & Broer
Ludenscheid

M5/165
W.H Teckemeyer
Herscheid

M5/166
Albert Winkler
Ruhla

M5/167
Otto Winkhaus
Dahle uber Altena

M5/168
Wilhelm Mittelmann
Tonisheide

M5/169
Jean Schobert
Nurnberg

M5/170
Emil Oberholz
Heiligenhaus

M5/171
Hermann Sprenger
Iserlohn

M5/172
P.I. Badorff
Anspach

M5/173
Josef Dullstein
Geldern

M5/174
Kehl & Eble
Stuttgart

M5/175
Heinrich Meeh, Wurmberg b.
Pforzeim

M5/176
Hans Widmaier
Munchen

M5/177
Walter Heinrich Schmidt
Ludenscheid

M5/178
Georg Bonitz
Schwarzenberg

M5/179
Schulte & Vosswinkel
Koln- Nippes

M5/180
E.u.M. Weustenfeld
Solingen

M5/181
Kuppner & Co.
Tonisheide

M5/182
Brause & Co.
Iserlohn

M5/183
Julius Moser sen.
Oberstein a.d. Nahe

M5/184
Linden & Funke G.m.b.H.
Iserlohn

M5/185
Tweer & turck
Ludenscheid

M5/186
P.C. Turck Wwe.
Ludenscheid

M5/187
J.C. Maedicke OH.
Berlin

M5/188
Jacob Werder G.m.b.H.
Nurnberg

M5/189
Walgo, Inh. Goseberg
Kierspe

M5/190
Drees & Co.
Westig

M5/191
Fa. Max Hempel
Nurnberg

M5/192
H.A.Erbe
Schmalkalden

M5/193
Otto Fechler
Bersbach

M5/194
Robert Hauschild
Pforzheim

M5/195
Otto Klammer
Pforzheim

M5/196
Moeller & Schroeder
Offenbach a . Main

M5/197
Hermann Schanzlin
Pforzheim

M5/198
Karl Hensler
Pforzheim

M5/199
Fritz Kohm
Pforzheim

M5/200
Wilhelm Borgas
Eutingen

M5/201
Zieh-, Press-und Stanzwerk G.m.b.H.
Zwintschona b. Halle a. d. S

M5/202
Eduard Mutschelknauss
Pforzheim

M5/203
Robert Tummler
Dobeln

M5/204
A.Fries, Beuster & Schild
Berlin - Hohenshonhausen

M5/205
Deschler & Sohn
Munchen

M5/206
Ferdinand Wagner
Pforzheim

M5/207
Ferdinand Hoffstatter
Bonn a. Rhein

M5/208
Julius Maurer G.m.b.H.
Oberstein a.d. Nahe

M5/209
Gustav Brehmer
Markneukirchen

M5/210
Hermann Klittich
Pforzheim

M5/211
C.H. Schafer
Pforzheim

M5/212
Carl Poellath
Schrobenhausen

M5/213
Wilhelm Ruthenbeck
Brendenbruch

M5/214
Emil Juttner
Ludenscheid

M5/215
Al. Rettenmaier
Schwab.-Gmund

M5/216
Otto Geiger
Ludenscheid

M5/217
Max Engelbrecht
Planegg

M5/218
Ochs & Bonn
Hanau a. Main

M5/219
Heinrich Muth
Hanau

M5/220
Robert Schneider
Berlin

M5/221
Carl Winkler
Hanau

M5/222
Friedrich Roediger G.m.b.H.
Hanau

M5/223
Philipp & Gustav Fest
Hanau

M5/224
Drescher & kiefer
Hanau

M5/225
Werner Redo
Saarlautern

M5/226
Carl Jungermann
Ludenscheid

M5/227
Gebr. Schroder
Ludenscheid

M5/228
G.danner
Muhlhausen

M5/229
Lehmann & Wundenberg
Hannover

M5/230
Wilhelm Deumer,
Ludenscheid

M5/231
Walter Demmer
Ludenscheid

M5/232
Petz & Koch
Unterreichenbach

M5/233
F.W. Winkhaus
Dahle uber Altena

M5/235
F.K. Vogelsang & Co.
Ludenscheid

M5/236
Arno Tempel & Co.
Oppach

M5/237
Heinrich Ritter
Esslingena. Neckar

M5/238
Prokop, Jager & Shone
Rosenthal-Schweizermuhle

M5/239
Ernst L. Muller
Pforzheim

M5/240
Adler- Knopffabrik Carl Stein KG.
Sohland

M5/241
Hanseatische Silberwarenfabrik G.m.b.H.
Bremen

M5/242
Lind & Meyrer
Oberstein

M5/243
Weiland & Sure
Ludenscheid

M5/244
Wilh. Graf, Komm.-Ges.
Dahle u. Altena

M5/245
Rud. & Karl Kraus
Solingen

M5/246
J.E. Hammer & Sohne
Geringswalde

M5/247
Husmert & Co.
Solingen-Wall

M5/248
Sohni, Heubach & Co.
Oberstein

M5/249
Sebnitzer Knopffabrik Jos. Koch
Sebnitz

M5/250
Konrad Seiboth
Gablonz a. N. ( Sudetenland )

M5/252
Matth. Salcher & Sohne AG.
Wagstadl ( Sudetenland )

M5/253
Camill Bergmann & Co.
Gablonz a. N. ( Sudetenland )

M5/254
Otto Lang
Gablonz a. N. ( Sudetenland )

M5/255
Josef Rossler & Co.
Gablonz a. N. ( Sudetenland )

M5/256
Ziemer & sohne
Oberstein

M5/257
Julius Grefe KG
Dahle u . Altena

M5/258
Arno Wallpach
Salzburg

M5/259
Gebruder Jager
Gablonz a. N. ( Sudetenland )

M5/260
Julius Rauchfuhs
Schonwald u. Pirna ( Sudetenland )

M5/261
Matthias Ochsler & Sohn AG.
Riegersdorf b. Bodenbach ( Sudetenland )

M5/262
Augustin Hieke
Tyssa b. Bodenbach ( Sudetenland )

M5/264
Anton Frz. Schonbach
Hellendorf u. pirna Nr. 41

M5/265
Magnus Richter
Schwarzbach

M5/266
Franz Bernhardt
Tyssa b. Bodenbach ( Sudetenland )

M5/267
Gustav Kortel
Peterswald b. Bodenbach ( Sudetenland )

M5/268
Gustav Wenzel, Nieder-Preschkau
Kr.Tetschen

M5/269
Rudolf Fischer jr.
Nixdorf ( Sudetenland )

M5/272
Josef Feix Sohne
Gablonz a. N. ( Sudetenland )

M5/273
Reichelmann & Co.
Tellnitz b. Aussig ( Sudetenland )

M5/274
Ewald Turch
Ludenscheid

M5/275
Adolf Kofer
Sebnitz

M5/276
Klein & Quenzer AG.
Oberstein a.d.Nahe

M5/277
Ernst Kubiznak
Wien

M5/284
Schar-Smolka
Schwechat b. Wien

M5/285
Karl Juhn & Co AG.
Wien

M5/288
Adalb. Kannglesser
Wien

M5/289
Heinr. Ulbricht s Witwe.
Wien

M5/290
Lenkwerk Bruder Schneider AG.
Wien

M5/291
Albert Blodicek
Wien

M5/292
Raimund Moser
Wien

M5/293
Bruder Eisert AG.
Wien

M5/294
Franz Weinrank
Wien

M5/295
Ferd. Kment G.m.b.H.
Wien

M5/296
Rudolf Menschiga
Wien

M5/297
Josef Herzog
Wien

M5/298
Herman Martini
Wien

M5/299
Andreas Unger
Wien

M5/300
Schwertner & Cie.
Eggenburg

M5/301
Dominik Schonbaumfelds Sohn
Wien

M5/302
William Prym
Wien

M5/303
Rudolf Schanes
Wien

M5/304
Philip Turks Wwe.
Wien

M5/305
Wilhelm Pittner
Wien

M5/306
Frank Petzl
Wien

M5/307
Maria Schenkl
Wien

M5/308
Karl Klecek
Wien

M5/309
Steirische Kettenfabriken Pengg-Walenta AG.
Graz

M5/310
Otto Kogler
Wien

M5/311
List & Hertl
Wien

M5/312
Ad.Grohmann & Sohn, Wurbenthal
(Ostsudetenland )

M5/313
Franz Schonbach, Riegersdorf
( Sudetenland )

M5/314
Paul Bruder
Tyssa b. Bodenbach ( Sudetenland )

M5/315
Laurenz Muller
Gross-Schonau ( Sudetenland )

M5/316
Heinrich Wander
Gablonz a. N. ( Sudetenland )

M5/317
Petzold & Maeser
Chemnitz

M5/318
Buttig & Co.
Gablonz a. N. ( Sudetenland )

M5/319
Karl Schram
Brunn ( Protektorat Böhmen und Mähren )

M5/320
Ewald Ress
Wien

M5/321
J.Ernst
Lobau

M5/322
Walter & Henlein
Gablonz a. N. ( Sudetenland )

M5/323
W.Hobacher
Wien

M5/324
Metallwarenfabrik S. Jablonski G.m.b.H.
Posen

M5/325
El-Ge, Leop. Gajduschek
Beilitz

M5/326
Hein. Hoffmann , Inh. Karl Gurtler
Beilitz

M5/327
Filipp Vogl
Wien

M5/328
Treuhander der Firma L.Bromberg
Tschenstochau

M5/329
Berth. Jager
Tyssa u. Bodenbach (Sudetenland)

M5/330
W.Aurich
Leipe

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RZM M7
Dienstdolch u. fahrtenmesser
Dýky a služební nože

M7/1
Gebrüder Christians, Christianswerk
Solingen

M7/2
Emil Voos Waffenfabrik
Solingen

M7/3
Kuno Ritter
Solingen-Grafrath

M7/4
August Müller KG.
Solingen-Merscheid

M7/5
Carl Julius Krebs
Solingen

M7/6
H. & F. Lauterjung
Solingen

M7/7
Hermann Konejung
Solingen

M7/8
Eduard Gembruch
Solingen-Grafrath

M7/9
SMF - Solinger Metallwaffenfabrik Stoecker & Co.
Solingen

M7/10
J. A. Henckels
Solingen

M7/11
E. Knecht & Co.
Solingen

M7/12
WMW - Waffenfabrik Max Weyersberg
Solingen

M7/12
Carl Robert Kaldenbach (duplicate)

M7/13
Arthur Schüttelhofer & Co.
Solingen-Wald

M7/14
R D. Luneschloss
Solingen

M7/15
Carl & Robert Linder
Solingen

M7/16
Justus Brenger & Co.
Solingen-Wald

M7/17
A. Werth
Solingen

M7/18
Richard Abr. Herder
Solingen

M7/19
Edward Wüsthof Dreizackwerk
Solingen

M7/20
Ernst Mandewirth
Solingen

M7/21
Hermann Schneider
Solingen

M7/22
Wilhelm Weltersbach
Solingen

M7/23
Carl Halbach
Solingen

M7/24
Reinhard Weyersberg
Solingen

M7/25
Wilhelm Wagner
Solingen-Merscheid

M7/25
Jostes & Co.
Solingen (duplicate)

M7/26
Carl August Meis, G.m.b.H.
Solingen

M7/27
Pumawerk (Lauterjung & Sohn)
Solingen

M7/28
Gustav Felix, Gloriawerk
Solingen

M7/29
Klittermann & Moog G.m.b.H.
Haan

M7/29
Jacobs & Co. (duplicate)

M7/30
Gebrüder Grafrath
Solingen-Widden

M7/31
August Merten Mw.
Solingen-Grafrath

M7/32
Robt. Muller
Solingen-Merscheid

M7/33
F W. Höller
Solingen

M7/33
P.u.A. Duenzer
Solingen (duplicate)

M7/34
Rudolf C. Jacobs
Solingen-Grafrath

M7/35
Wilhelm Halback
Solingen

M7/36
E. & F. Hörster
Solingen

M7/37
Robert Klaas
Solingen-Ohligs

M7/38
Paul Seilheimer
Solingen

M7/39
Franz Steinhoff
Solingen-Wald

M7/40
Hartkopf & Co.
Solingen

M7/41
Rudolf Schmidt
Solingen

M7/42
W.K.C. (Weyersberg, Kirschbaum & Co.) Waffenfabrik
Solingen-Wald

M7/43
Paul Weyersberg & Co.
Solingen

M7/44
F. W. Backhaus
Solingen-Obligs

M7/45
Karl Bocker
Solingen

M7/45
Ottersbach & Co.
Solingen (duplicate)

M7/46
Emil Gierling
Solingen

M7/47
Paul Ebel
Solingen

M7/48
Otto Simon
Steinbach

M7/49
Friedrich Herder A.S.
Solingen

M7/50
Gebrüder Heller, G.m.b.H.
Marienthal

M7/51
Anton Wingen, Jr.
Solingen

M7/52
Herbertz & Meurer
Solingen-Grafrath

M7/53
Nach. Gustav Weyersberg
Solingen

M7/54
Gottfried Müller
Rerges-Vogtei

M7/55
Robert Herder
Solingen-Ohligs

M7/56
C. D. Schaaf
Solingen

M7/57
Peter Lungstrass
Solingen-Ohligs

M7/58
Louis Perlmann
Solingen

M7/59
C. Lutters & Co.
Solingen

M7/60
Gustav L. Koller
Solingen

M7/61
Carl Tillmans Sohn KG.
Solingen

M7/62
Friedrich Plucker Jr
Solingen-Grafrath

M7/63
Herder & Engels
Solingen-Ohligs

M7/64
Friedr. Geigis
Solingen-Foche

M7/65
Karl Heidelberg
Solingen

M7/66
Carl Eickorn
Solingen

M7/67
Gottlieb Hammesfahr
Solingen-Foche

M7/68
Tigerwerk Lauterjung & Co.
Solingen

M7/69
H.A. Erbe AG.
Schmalkalden

M7/70
David Malsch
Steinbach

M7/71
Herm. Hahn
Solingen-Wald

M7/72
Karl Rob. Kaldenbach
Solingen-Grafrath

M7/73
F u. A. Helbing
Steinbach

M7/74
Friedrich Aug. Schmitz
Solingen

M7/75
Böker & Co.
Solingen

M7/76
Herbeck & Meyer
Solingen-Weyer

M7/77
Gustav Schmeider
Solingen

M7/78
Herman Linder Sohn
Solingen

M7/79
C. Bertram Reinhard & Sohn
Solingen

M7/80
Gustav C. Spitzer
Solingen

M7/81
Karl Tiegel
Riemberg

M7/82
Gebrüder Born
Solingen

M7/83
Richard Pluemacher Sohn
Solingen

M7/84
Carl Schmidt Sohn
Solingen

M7/85
Arthur Evertz
Solingen

M7/86
Kuno Liemscheid & Co.
Solingen auf der Hohe

M7/87
Maich & Ambrom
Steinbach

M7/88
Juliuswerk-J. Schmidt & Sohn
Riemberg i. Schlesien

M7/89
Ernst Mandewirth
Solingen

M7/90
Eickelnberg & Mack
Solingen

M7/91
Carl Spitzer
Malsch

M7/92
Peter Daniel Krebs
Solingen

M7/93
Ewald Cleff
Solingen

M7/94
Gebrüder Bell
Solingen-Grafarth

M7/95
J. A. Schmidt & Sohn
Solingen

M7/96
Drees & Sohn
Solingen

M7/97
F. Koeller & Co.
Solingen-Ohligs

M7/98
Ernst Erich Witte
Solingen

M7/99
Franz Weinrank
Wien

M7/100
Franz Pils & Sobn
Wien

M7/101
Fritz Weber
Wien

M7/102
Franz Pils & Sohn
Steinbach am St.

M7/103
Josef Hack
Steyr (Ober-Donau)

M7/104
Ludwig Zeitler
Wien

M7/105
Rudolf Wurzer
St. Christophen

M7/106
Georg Kerschbaumer
Steinbach an der Steyr

M7/108
Karl Oschmann & Co.
Brotterode i. Th.

M7/109
Thomas Weilpütz
Solingen-Höscheid

M7/11
Felbeck & Pickard
Solingen

M7/111
H. Herder
Solingen

M7/112
Carl Wusthof-Gladiatorwerk
Solingen

M7/11
Berndorfer Metaliwarenfabrik - Arthur Krupp AG.
Berndorf

M7/114
Hugo Linder C. W. Sohn
Solingen-Weyer

M7/115
Erhardt Reich
Schwcina

M7/116
Franz Frenzel
Nixdorf (Sudetenland)

M7/117
Julius Pilz Sohn
Nixdorf (Sudetenland)

M7/118
Jacobs & Co.
Solingen-Grafrath

M7/163
E. & A. Helbig
Steinbach

M7/183
Ernst E. Witte (Kroneck)
Solingen

M7/1051
Robert Klaas
Solingen

M7/1053
P. D. Lüneschloss
Solingen

M7/1164
David Malsch
Steinbach Krm.

M7/1211
E. Pack & Sohn
Solingen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RZM M7h
Subdodavatelé pro dýky

M7h/1
E. Steineshoff Wwe.
Solingen

M7h/2
Ernst Bochem
Solingen – Weyer

M7h/3
Ernst Wagener KG.
Solingen

M7h/4
Peter Prass
Solingen

M7h/5
Gebr. Tückmann
Solingen – Merscheld

M7h/6
Karl Potthoff
Solingen – Ohligs

M7h/7
Lüttgens & Engels
Solingen – Gräfrath

M7h/8
Hugo Evertz
Solingen

M7h/9
Rud. u. Karl Kraus
Solingen

M7h/10
Gottfried Reuter
Velbert

M7h/11
Paul Peters
Solingen

M7h/12
Paul Schallbruch
Solingen – Ohligs

M7h/13
Bremshey & Co.
Solingen – Ohligs

M7h/14
Fritz Balke
Solingen

M7h/15
Julius Kirschner & Sohn
Solingen

M7h/16
Robert Hartmann
Solingen

M7h/17
Carl Müller
Solingen – Merscheld

M7h/18
Gebr. Knoth
Solingen

M7h/19
Willy Göddertz
Solingen

M7h/20
Karl Peters jr.
Solingen

M7h/21
Carl Schrich
Solingen – Wald

M7h/22
Wilhelm Otto
Solingen

M7h/23
Emil Fickenwirth
Brand – Erbisdorf

M7h/24
Oscar Jenisch
Solingen

M7h/25
Bergische Eisen – u.Tempergiesserei, Jostes & Co. KG.
Solingen

M7h/26
Karl Richartz
Solingen

M7h/27
Karl Evertz
Solingen – Widdert

M7h/28
Paul Stamm
Solingen

M7h/29
August Grah
Solingen

M7h/30
Karl Machenbach
Solingen

M7h/31
Gebr. Grah, Odensseuswerke KG.
Solingen

M7h/32
Kurt Postel
Köln – Höhenberg

M7h/33
P. u. A. Dünzer
Solingen – Höhscheid

M7h/34
Joh. Cuno König
Solingen

M7h/35
Ernst Backhaus & Co.
Kierspe – Bahnhof i. W.

M7h/36
Karl Schmitz
Solingen

M7h/37
Walter Dämmgen
Solingen

M7h/38
Franz Buss
Solingen

M7h/39
Karl Nouvertne
Solingen

M7h/40
Augus Linder
Solingen

M7h/41
Albert Grigat
Solingen

M7h/42
Walter Schmitz
Solingen

M7h/43
Karl Heller
Solingen – Höhscheid

M7h/44
Gebr. Lüttges. Kom. – Ges.
Solingen

M7h/45
Ottersbach & Cie.
Solingen – Wald

M7h/46
August Bickel
Steinbach – Hallenberg

M7h/47
Gebr. Stratmann
Solingen

M7h/48
Carl Limbach & Cie.
Solingen – Wald

M7h/49
Gebr. Dresen
Solingen

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RZM M9
Metallzubehorteile
Malé kovové odznaky

M9/1
F. W. Assmann & Söhne
Lüdenscheid

M9/2
Rud. Mayer
Pforzheim

M9/3
L. Chr. Lauer
Nürnberg

M9/4
Gustav Brehmer
Markneukirchen

M9/5
Fugen Schmidhäussler
Pforzheim

M9/6
Julius Dinnebier Nachf.
Lüdenscheid

M9/7
Foerster & Barth
Pforzheim

M9/8
Christian Thomas Dicke
Lüdenscheid

M9/9
Ferdinand Wagner
Pforzheim

M9/10
Robert Hauschild
Pforzheim

M9/11
Carl Poellath
Schrobenhausen

M9/12
C. Baimberger
Nürnberg

M9/13
Gustav Hahl
Pforzheim

M9/14
M. Kutsch
Attendorn

M9/15
Otto Schickle
Pforzheim

M9/16
Berg & Nolte AG
Lüdenscheid

M9/17
Friedrich Keck
Pforzheim

M9/18
Karl Wild
Hamburg

M9/19
Ernst Schneider
Lüdenscheid

M9/20
"Walgo". Inh. Goseberg
Kierspe

M9/21
Glaser & Sohn
Dresden

M9/22
Dr. Franke & Co., KG.
Lridenscheid

M9/23
Ossenberg & Co.
Dahle und Altena

M9/24
Wilhelm Schroder & Co.
Lüdenscheid

M9/25
Richard Sieper & Söhne
Lüdenscheid

M9/26
Hessische Fahnenfabrik Georg Schubkegel
Darmstadt

M9/27
Bockle & Co.
Geringswalde

M9/28
Ferdinand Hoffstätter
Bonn

M9/29
Rud Wachtler & Lange
Mittweida

M9/30
Bernhard Haarmann
Lüdenscheid

M9/31
Biedermann & Co.
Obercassel

M9/32
G. Danner
Muhihausen

M9/33
Karl Hensler
Pforzheim

M9/34
Werner Linker
Duisburg-Hochfeld

M9/35
Gebrüder Gloerfeld KG
Lüdenscheid

M9/36
Philipp und Gustav Fest
Hanau

M9/37
Carl Winkler
Hanau

M9/38
Tweer & Turck
Lüdenscheid

M9/39
Wilhelm Deumer
Lüdenscheid

M9/40
Karl Wurster
Markneukirchen

M9/41
Julius Maurer G.m.b.H.
Oberstein

M9/42
Fritz Zimmermann
Stuttgart

M9/43
Lohmann & Welschehold
Meinerzhagen

M9/45
Dransfeld & Co.
Menden

M9/46
Otto Fechler
Bernsbach

M9/47
Adolf Baumeister
Lüdenscheid

M9/48
E. F. Wiedmann
Frankfurt am M.

M9/49
Heinrich Muth
Hanau

M9/50
Steinhauer & Lück
Lüdenscheid

M9/51
Hermann Aurich
Dresden

M9/52
Schmidt & Bruckmann
Pforzheim

M9/53
Friedrich Linden
Lüdenscheid

M9/54
Funcke & Bruninghaus
Lüdenscheid

M9/55
Hermann Wemstein
Jena-Löbstedt

M9/56
Werner Redo
Saarlautern

M9/57
Gebrüder Lange
Lüdenscheid

M9/58
Alfred Stubbe, Inh. Herben Tegge
Berlin

M9/60
Paulmann & Crone
Lüdenscheid

M9/61
Gebrüder Albert
Menden

M9/62
Berthold Kuhn
Catterfeld

M9/63
Albert Ihne
Lüdenscheid

M9/65
Friedrich Keller
Oberstein

M9/66
Gottlieb Fr. Keck & Sohn
Pforzheim

M9/67
Overhoft & Cie.
Lüdenscheid

M9/68
Gebrüder Mardey & Co.
Wuppertal-Langerfeld

M9/69
K. E. Haas
Hamburg

M9/70
Walter Demmer
Lüdenscheid

M9/71
Stuttgarter Metallwerk-Fabrik Mayer & Wilhelm
Stuttgart

M9/72
Wilhelm Kolwitz
Bergedorf b. Hamburg

M9/73
Julius Bauer Söhne
Zella-Mehlis

M9/74
Heinrich Vogt
Pforzheim

M9/75
M. Nett
Fürth

M9/76
Hermann Bauer
Schwäb - Gmünd

M9/77
Josef Fuess
München

M9/78
Stefan Merkl
Nürnberg

M9/79
Max Kamper
Lüdenscheid

M9/80
Kruse & Söhne
Wuppertal-Barmen

M9/81
Franz Reischauer
Idan

M9/82
Matthias Ochsier & Sohn KG.
Ansbach

M9/83
Lehmann & Wundenberg
Hannover

M9/84
Gebrüder Rood
Solingen

M9/85
Gebrüder Hahne
Lüdenscheid

M9/86
Adam Donner
Wuppertal-Elberfeld

M9/87
Adolf Besson
Schwäb - Gmjind.

M9/88
A. Kunze & Co.
Buchholz

M9/89
Hillenbrand & Bröer
Lüdenscheid

M9/91
Wilhelm Fuhner
Pforzheim

M9/92
Paul Meybauer
Berlin

M9/93
Frank & Reif o.H.G.
Stuttgart

M9/94
Walter Horn]ein
Schwäb - Gmünd.

M9/95
Pleuger & Voss
Lüdenscheid

M9/96
Kallenbach, Meyer & Franke
Luckenwalde

M9/97
Gebrüder Fobke
Stettin

M9/98
Theodor Seibod
Offenbach a. M.

M9/99
Hans Aich
Schwäb - Gmünd.

M9/100
Emil Oberholz
Reiligenhaus

M9/102
Gebrüder Bender
Oberstein a. d. N.

M9/103
Schimmel, Schmieder & Co.
Schmölin

M9/104
Fritz Zobel
Breslau

M9/105
Karl Kahle
Flensburg

M9/106
Richard Masseck
Weisswasser

M9/107
Ossenberg-Engels
Iserlohn

M9/108
L. O. Stillgebauer
Solingen

M9/109
Emil Vogelsang
Glauchau

M9/110
Fritz Kohm
Pforzheim

M9/111
Schauerte & Höhfeld
Lüdenscheid

M9/112
Wurttembergische Metallwarenfabrik
Geislingen a. d St.

M9/113
Ernst Conze
Lüdenscheid

M9/114
Hermann Knöller
Lüdenscheid

M9/115
Rob Hasenmayer Jr.
Pforzheim

M9/116
Wuh. A. Jager
Frankfurt a. M

M9/117
Chn. Bauer
Welzheim

M9/118
Josef Preissier
Pforzheim

M9/119
Alois Rettenmaier
Schwäb - Omünd.

M9/120
Gustav Schuft
Cottbus

M9/121
Furstenberger Porzellanfabrik
Furstenberg a. d. Weser

M9/122
Stempel-Reich
Breslau

M9/123
Gebrüder Cramer
Menden

M9/124
Karl Pfohl
Pforzheim

M9/125
Jakob Bengel, Inh. E., Hartenberger
Oberstein a. d. N.

M9/126
Fried. Wuh. Schnurle
Duisburg am Rhein

M9/127
Heinrich Schmidt
Sprottau

M9/128
Paul Schulze & Co.
Lubeck

M9/129
Jörgum & Trefz
Frankfurt am Main

M9/130
Bruno Mitlehner
Berlin

M9/131
Noelle & Hueck KG
Lüdenscheid

M9/132
Hermann Schulte Sohn
Lüdenscheid

M9/133
Bebritpressstoffwerke G.m.b.H.
Bebra

M9/134
Seiler & Co.
Geldern

M9/135
C. W. Lots
Adorf

M9/136
Ernst Scheiter
Eibenstock

M9/137
H. Dürvel
Braunschweig

M9/138
Prokop, Jager & Söhne
Rosenthal-Schweizermuhle

M9/139
Bruno Winkler
Zittau

M9/140
Leop. Kleins Witwe
Wien

M9/141
Glöckner & Co.
Annaberg

M9/142
Otto Kunze
Fraureuth

M9/143
R. Conrad Nach & Co. KG
Schmiedeberg

M9/144
Julius Moser sen., Inh. C., Moser
Oberstein a. d. N.

M9/145
Kuhr & Langer
Eisenach

M9/146
Mayer & Sohn
Erbach

M9/147
Eduard Mutscheiknauss
Pforzheim

M9/148
E. O. Friedrich
Leipzig

M9/149
Willy Annetsberger
Munchen

M9/150
Friedrich Roediger & Co.
Hanau a. M.

M9/151
Petz & Lorenz
Unterreichenbach

M9/152
Stuffmann & Co.
Haan

M9/153
Staatl Bemstein-Manufaktur
Königsberg

M9/154
Karl Forster & Grat
Schwäb - Gmünd.

M9/155
Lindner & Maak
Dresden

M9/156
Ad. Schwerdt
Stuttgart

M9/157
Lind & Meyer
Oberstein a. d. N.

M9/158
Ochs & Bonn
Hanau a. M.

M9/159
Wilhelm Helbing
Leipzig

M9/160
Max Kremhelmer
Munchen

M9/161
Sohni, Heubach & Co.
Oberstein a d. N.

M9/162
Ziemer & Söhne
Oberstein a. d. N.

M9/163
Otto Wolter
Schwäb - Gmund.

M9/164
Paul Merkens
Dusseldorf

M9/165
Giesse & Schmidt
Ruhla

M9/166
Hymmen & Co.
Lüdenscheid

M9/167
Emil Büxenstein
Pforzheim

M9/168
Gustav Mössmer
Offenbach am Main

M9/169
Deschler & Sohn
München

M9/170
Karl Erbacher
Pforzheim

M9/171
Rudolf Freund
Solingen

M9/172
Eduard Hahn
Oberstein a. d. N.

M9/173
P. C. Turck Witwe
Lüdenscheid

M9/176
List & Hertl
Wien

M9/177
August Menze & Sohn
Wien

M9/178
C. W. Motz & Co.
Brandenburg a. d.H.

M9/179
Karl Gschiermeister
Wien

M9/180
Adalbert Kanngiesser
Wien

M9/181
Sohni & Co.
Oberstein a. d. N.

M9/182
Karl Kuhn & Co. AG
Wien

M9/183
Schar-Smolka
Schwechat b. Wien

M9/184
Bruno Mulde
Bremen

M9/185
J. E. Hammer & Söhne
Geringswalde

M9/186
Konrad Seiboth
Gablonz a. N.

M9/187
Grossmann & Co. Inh. Lorenz Hoffstätter u.L. Siefener
Wien

M9/188
Schaeffer, Homberg G.m.b.H.
Wuppertal -Barmen

M9/189
Rudolf Stärz
Gablonz a. N.

M9/190
Rudolf Richter
Schlag Nr 244

M9/191
Wilhelm Borgas
Entingen

M9/192
Albert Noswitz
Gablonz a. N.

M9/193
Emil Peukert
Gablonz a. N.

M9/194
Franz Schiffner
Gablonz a. N.

M9/195
Franz Schmidt
Gablonz a. N.

M9/196
Rudolf Lucke & Co.
Gablonz a. N.

M9/197
Gustav Miksch
Gablonz a. N.

M9/198
Camill Bergmann & Co.
Gablonz a. N.

M9/199
Rudolf Pfeiffers Nachf., Hoschka & Pesch
Gablonz a. N.

M9/200
Heinrich Stärz jr.
Gablonz a. N.

M9/201
Otto Lang
Gablonz a. N

M9/202
Josef Rössler & Co.
Gablonz a. N.

M9/203
Wilhelm Pala
Gablonz a. N.

M9/204
Franz Wenzeis Sohn
Braunau Heuscheuer

M9/205
Fritz Zasche
Gablonz a. N.

M9/206
J. C. Gante in
Berlin

M9/207
Georg Patzner
Breslau

M9/208
Josef Feix Söhne
Gablonz a. N.

M9/209
Gebrüder Jäger
Gablonz

M9/210
Rudolf Lang
Kukan Nr.226 b. Gablonz

M9/211
Adolf Scholze
Grünwald a. N.

M9/212
Julius Rauchfühs
Schonwald u. Pirna

M9/213
Eduard Gorlach & Söhne
Gablonz a. N.

M9/214
August G. Tham
Gablonz a. N.

M9/215
Rudolf Tham
Gablonz a. N.

M9/216
Matth. Ochsier & Sohn AG
Riegersdor b. Bodenbach

M9/217
A. Karneth & Sohn
Gablonz a. N.

M9/218
Matth Salcher & Söhne AG.
Wagstadt

M9/219
Augustin Hieke
Tyssa b. Bodenbach

M9/221
Richard Simm & Söhne
Gablonz a. N.

M9/222
Otto Glausch
Grunwald b. Gablonz

M9/223
Bruno Schöffel
Kukan

M9/224
Walter & Henlein
Gablonz a. N.

M9/225
Franz Maschke & Co.
Gablonz a. N.

M9/226
Heinrich Wander
Gablonz a. N.

M9/227
Vereinigte Knopf - Werker Alfred Maborny
Wohlau

M9/229
M. Schaubmayr
Wien

M9/230
Josef Rücker & Sohn
Gablonz a. N.

M9/231
Louis Keller
Oberstein

M9/232
Magnus Richter
Schwarzbach

M9/233
Gustav Könd
Peterswald b. Bodenbach

M9/234
Franz Bernhardt
Tyssa b. Bodenbach

M9/235
Heinr Ulbricht's Wwe.
Wien

M9/236
Florian Schwarzer
Wien

M9/237
Gebr Eichenauer
Hainfeld

M9/238
Lenkwerk Brüder Schneider AG.
Wien

M9/239
A. Beladas Nach. Frz. Jungwirth
Wien

M9/240
W. Gruber & Co.
Wien

M9/241
Ranns Pacher
Wien

M9/242
Friedrich Orth
Wien

M9/243
Josef Heintschel
Wien

M9/244
Franke & Sohn
Heidenreichstein

M9/245
Albert Bloudicek
Wien

M9/246
Eduard Gösel
Wien

M9/247
Rudolf Menschiga
Wien

M9/248
Christlbauer & Sohn
Wien

M9/249
Josef Mayr
Linz

M9/250
Andreas Unger
Wien

M9/251
Rudolf Schanes
Wien

M9/252
Phil. Turks Wwe.
Wien

M9/253
Argentor-Werke
Wien

M9/254
Hans Hischer
Wien

M9/255
Schwenner & Cie.
Eggenberg b. Graz

M9/256
Franz Petzl
Wien

M9/263
Adolf Klinger
Grünwald a. N.

M9/264
Rudolf Dressier Jr.
Gablonz a. N.

M9/265
Eduard Kratzert
Gablonz a. N.

M9/268
Franz Klamt & Söhne
Gablonz a. N.

M9/269
Arno Wailpach
Salzburg

M9/270
Wilhelm Tschinkel Abtl. II
Ober Kreibitz -Schonfeld

M9/271
Gustav Wenzel
Nieder-Preschkau, Kr. Tetschen

M9/272
Rudolf Fischer Jr.
Nixdorf

M9/273
Franz Lang
Gablonz a. N.

M9/274
Karl Unger & Sohn
Gablonz a. N.

M9/275
Erwin Hoffmann
Seidenschwanz

M9/276
Josef Pörner
Gablonz a. N.

M9/277
Franz Erben jr.
Seidenschwanz

M9/278
Reichelmann & Co.
Tellnitz b. Aussig

M9/279
E. Wohlmann
Gablonz a. N.

M9/280
Rudolf Bergs
Gablonz a. N.

M9/281
Richard Feix
Gablonz a. N.

M9/282
Wilhelm Hammesfahr
Solingen

M9/283
Emil Herrmann & Co.
Gablonz a. N.

M9/284
Robert Rudolf
Gablonz a. N.

M9/285
Oskar Frech
Gablonz a. N.

M9/286
Adolf Kofer
Sebnitz

M9/287
Ewald Turck
Lüdenscheid

M9/288
Klein & Quenzer AG.
Oberstein a. d. N.

M9/289
Gottlieb & Wagner
Oberstein a. d. N.

M9/290
Otto Geiger
Lüdenscheid

M9/291
Oswald Posselt
Gablonz a. N.

M9/292
Ernst Hübner
Gablonz a. N.

M9/293
Adolf Seidel
Gablonz a. N.

M9/294
W. Lehmann
Karlsbad-Weheditz

M9/295
Josef Bergs & Co.
Gablonz a. N.

M9/296
Franz Schönbach
Riegersdorf

M9/297
August Halter
Tolkemit, Kr. Elbing

M9/298
Brüder Paul
Tyssa b. Bodenbach

M9/299
Paul Garthe
Muspe

M9/300
Volkskunst der Grafschaft Glatz, Kurt Klammt
Glatz - Neuland

M9/301
Otto Sedlak
Gablonz a. N.

M9/302
Bruno Pfeifer
Gablonz a. N.

M9/303
Anton Markovskys Söhne
Gablonz a. N

M9/304
Karl Schlenker
Schwäb - Gmünd.

M9/305
Rudolf Zappa
Bad Schlag b. Gablonz a. N.

M9/306
R. Richard Haasis
Zittau

M9/307
Kamill Schöffel
Grunwald a. N

M9/308
Laurenz Müller
Gross - Schonau

M9/309
Willy Engel
Morchenstern, Kr. Gablonz

M9/310
Otto Mischek
Gablonz a. N

M9/311
Gralit-Kunstharzpresswerk, Grossmann, Pietschmann & Co.
Nixdorf

M9/312
Fritz Mannheim G.m.b.H.
Kaiserslautern

M9/313
Karl Pichl
Innsbruck

M9/314
Moritz Hertwig KG.
Tannenberg

M9/315
Arno Melzer
Dresden

M9/316
Rudolf Strake
Leipa

M9/317
Franz Simon
Gablonz a. N.

M9/318
Heinrich & Heinrich
Gablonz a. N.

M9/319
Buttig & Co.
Gablonz a. N.

M9/320
Zappe & Co.
Gablonz a. N.

M9/321
Wiliy Zappe
Gablonz a. N.

M9/322
Oskar Zappe Jr.
Gablonz a. N.

M9/323
Max Hering
Oldenburg i. O.

M9/324
Staatliche Porzellan-Manufaktur
Meissen

M9/325
Rosenthal-Porzellan AG.
Selb.

M9/326
Karl Schram
Brunn (Protektorat Mähren)

M9/327
Otto Müller
Gablonz a. N

M9/328
Julius Gerhard
Pforzheim

M9/329
Max Ulbrich
Gablonz a. N.

M9/330
Ewald Ress
Wien

M9/331
Erhard & Söhne AG
Schwäb - Gmünd.

M9/332
Dmk. Schönbaumfelds Sohn
Wien

M9/333
Alfred Simet
Wien

M9/334
Augustin Prager
Gablonz a. N.

M9/335
R. Kreisel
Gablonz a. N.

M9/336
W. Hobacher
Wien

-------------------------------------------------------------------------------------

RZM M10
Musikinstrumenten
Hudební nástroje (seznam výrobců z roku 1938)

M10/1
Bernhard Kohl
Appian-Bennewitz Strasse 6, Markneukirchen

M10/3
Fritz Horst
Adolfstrasse 20, Hamburg-Altona

M10/4
Link. Am Bad 1, Johs
Weissenfels

M10/5
Leberecht Fischer
Gerichtstrasse 9, Markneukirchen

M10/6
Georg Walther
Am Floßbach Nr 5, Adorf

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RZM M11
NSDAP Dienstauszeichnungen
Politické odznaky NSDAP

M11/1
Steinhauer und Lück
Lüdenscheid

M11/2
B. H. Mayers Kunstprägeanstalt
Pforzheim

M11/3
Ferdinand Roffstätter
Bonn am Rhein

M11/4
Alfred Stübbe, Inh.
H.Tegge, Berlin

M11/5
Gustav Brehmer
Markneukirchen

M11/6
Paul Meybauer
Berlin

M11/7
Foerster und Barth
Pforzheim

M11/8
Eugen Schmidhäussler
Pforzheim

M11/9
Schwenner & Cie.
Eggenberg b. Graz

M11/10
Deschler & Sohn
München

M11/11
Grossmann & Co.
Wien

M11/12
F. Jungwirth
Wien

M11/13
Friedrich Orth
Wien

M11/14
Gebrüder Jäger
Gablonz a. N. (Sudetenland)

M11/15
Karl Wurster
Markneukirchen

M11/16
Carl Poellath
Schrobenbausen

M11/17
L. Chr. Lauer
Nürnberg

M11/18
Heinrich Ulbrichts Witwe
Kaufing b. Schwanenstadt

M11/19
Wilhelm Deumer
Lüdenscheid

M11/20
F. W. Assmann & Söhne
Lüdenscheid

M11/21
Josef Rillebrand
Gablonz a. N. (Sudetenland)

M11/22
Ferdinand Wagner
Pforzheim

M11/23
Hans Doppler
Weis

M11/25
Fr. Keck & Sohn
Pforzheim

M11/26
Karl Pichl
Innsbruck

M11/27
Rudolf Richter
Schlag b. Gablonz a. N. (Sudetenland)

M11/28
Konrad Seibotb
Gablonz a. N. (Sudetenland)

M11/29
Simet & Co.
Wien

M11/30
Rudolf Souval
Wien

M11/31
Karl Wild
Hamburg

M11/32
Oswald Posselt
Gablonz a. N. (Sudetenland)

M11/33
Fritz Zimmermann
Stuttgart

M11/34
Frank & Rei
Stuttgart

M11/35
Argentor-Werke, Rust & Hetzel
Wien

M11/36
Richard Simm & Söhne
Gablonz a. N. (Sudetenland)

M11/39
Karl Hensler
Pforzheim

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    RZM M12
NSDAP Dienstauszeichnungen in Miniatur
Miniatury politických odznaků NSDAP

M12/1
Hymmer. & Co.
Lüdenscheid

M12/2
Petz & Lorenz
Unterreichenbach

M12/3
Apreck & Vrage
Leipzig

M12/5
Julins Bauer Söhne
Zella-Mehlis

M12/6
Adam Donner
Wuppertal-Elberfeld

M12/7
Friedrich A. H. Meyer
Berlin-Friedenau

M12/8
E. Harbrecht-Baun
Stuttgart

M12/9
Otto Schickle
Pforzheim

M12/10
Boerger & Co.
Berlin

M12/11
Eduard Schiffer
Bielefeld

M12/12
Theodor Schulz
Schaiksmühle

M12/13
Schauerte & Höhfeld
Lüdenscheid

M12/14
Alois Rettenmajer
Schwäb - Gmünd.

M12/15
Albert vom Hofe
Lüdenscheid

M12/16
P. Sandig & Co., Liegnitzer Silberwarenfabrik
Liegnitz

M12/17
Funke & Bruninghaus
Lüdenscheid

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------