Suma sumárum

Nejsem typ člověk, co by něco vyhodnocoval, analyzoval, co do počtu sledovanosti rozebíral, pseudovědecky utvářel a jinak dle potřeb sledovanosti zpracovával. Vyhodnocuji na základě dvou měřítek "líbí – nelíbí" a vždy zapojuji svůj rozum selského původu, který osobně považuji za zdraví. Je tu ale jedna věc, která mě nejen, že zaujala, ale především pak potěšila. Ta věc, je pro mě víc než jen důkaz o tom, že zdejší prostředí je zdravé, přátelské a především pak je to mé osobní utvrzení o tom, že nastavení základních pravidel na našich stránkách má svůj zásadní opodstatněný význam a tím pádem není potřeba nikterak "změkčovat" (možná to není ten správný výraz, ale jiný mě v tuto chvíli nenapadá) stávající pravidla na našich stránkách.
Náš katalog Infanterie Sturmabzeichen (ISA), v sekce Faleristika, dosáhl obsahově svého jubilejního stého kusu. Pro mě je to číslovka, která má opodstatnění aby se o ní člověk alespoň minimálně zmínil. Nejsem si totiž vůbec jistý, jestli by se někde na webu, co do celosvětového měřítka, dohledal podobně obsáhlý a veřejně dostupný katalog. Když jsem teď zmínil "A", musím zmínit "B" – katalog je složen z vašich kusů, které vaše sbírky obsahují. Je na místě abych v rámci tohoto katalogu vyzvedl kamaráda Láďu (nick lada), který jakožto sběratel specializující se na ISA dle výrobců a výrobních variant, pravidelně umísťuje své kusy do zmiňovaného katalogu a pokud se mu podaří někde získat nový kus, který mu ve sbírce schází, hned jej i posílá. Všechno to jsou kusy ve sbírkových stavech a nutno podotknout, že je se na co dívat. Mě osobně se třeba hodně moc líbí produkce od FCL, která je v reálu opravdu pěkná nejen zpracováním ale i tím, jak moc krásně je prohnutá. Dále to jsou kluci jako např. Kajmani, Entjan, Hanz a mnozí další, kteří také přispěli svými kusy. Další sekce jsou také jistě zajímavé. Usuzuji podle toho, že nám píší lidi doslova z celého světa.
Obrací se na nás sběratelé z  Ruska, Ukrajiny, USA, Německa, Belgie, Finska, atd. (seřazeno podle počtu a četnosti různých dotazu, které přicházejí). Nejčastěji řešíme dotazy na identifikační známky, nejčastěji chtějí ověřit pravost, určit, ocenit, apod. Na této samostatné sekci zase pracuji s Láďou, alias "pila". Láďa odvádí podstatný kus práce, který je pro mě významného charakteru a bez jeho pomoci by nebyla tvorba sekce známek ani z daleka tak rychlá. I kdyby člověk chtěl, sám vše prostě stíhat nebude. Z této sekce jsem získal pocitu, že je to sekcí velice vyhledávanou, oblíbenou a dokonce i uznávanou, co do renomé a záruky kvality. Ohledně pravosti známek se na nás obrací i lidé, kteří jsou ve světě uznávanými a respektovanými prodejci militarií. Nejednou se stalo, že v jejich nabídce byla falešná známka, kterou po našem určení z prodeje stáhli. To hovoří o tom, že si tato sekce vydobyla své právo být respektovanou a uznávanou sekcí, hodnou k porovnání základních markantů, v rámci porovnání originality známek. Vše je při tom založeno na jedné jednoduché, ale v rámci sběratelství zásadní věci – na poctivosti v prezentování a katalogizaci pouze pravých a originálních kusů. Nepřidáváme ani známky, o kterých se dá v rámci originality diskutovat na reálných podkladech o tom, jde-li o známku pravou, nebo jestli jde o falzifikát. Všechny známky, které v sekci máme, tak jsme u nich schopni si jejich originalitu obhájit. Jsme názoru toho a věřím, že se mnou budou mnozí z vás i souhlasit, že přidávat do katalogu falzifikáty známek nikomu nic nedá a nejen že by to podstatně zhoršilo důvěryhodnost samotného katalogu, ale jsem přesvědčen i o tom, že by to dokázalo zhoršit celé sběratelské prostředí identifikačních známek, jako takové. Bylo by velice jednoduché, kdyby pak nějaký prodávající odkazoval na takovou známku umístěnou v našem katalogu a prezentoval ji jako pravou, s tím, že když je tam umístěná…
Když už jsem se informačně rozepsal o těchto dvou sekcích a lidech, kteří jsou ochotní investovat svůj osobní čas a energii do našich stránek, pak musím zmínit ještě jednoho člověka, který je svou prací, znalostmi a umem přínosem pro tento web. Za nedlouho po vzniknutí našeho webu se stal i součástí našeho teamu. Pomáhá vám určit výrobce, identifikovat kopie od originálů, co se vyznamenání týká, apod. Není to nikdo jiný než Jindra. Jindra je v aktivním spojení se sběrateli po celém světě, spolupracuje s nimi i obchoduje. Této aktivitě věnuje 100% svého volného času a často dokáže vyšťourat hezké a zajímavé kousky ve sběratelských stavech.  Jen pro zajímavost uvedu, že Jindra je v kontaktu např. s Robertem E. McDivitt z USA, který je schopný dohledat třeba nositele zlatého stranického odznaku, Blutorden, apod. Toto je však placená služba, kdy to funguje tak, že pošlete číslo nositele, kterého chcete dohledat a Rob napíše jak obsáhlá složka nositele je. Od toho se pak odvíjí finální cena a nedá se to cenově paušalizovat. Máme třeba tu zkušenost u jednoho vyhledaného nositele, že fotokopie ze dvou složek (složka NSDAP a složka SS) obsahovala celkově 40 listů a vyšlo to na 155 USD + 11 USD poštovné (samozřejmě se neposílají originály ale fotokopie spisu). I tak se ale Jindra cítil dost nevytížený ;-) a tak jsme společnými silami postavili prodejní militaryshop, který si Jindra šéfuje a podle dodatku v názvu "Czech Republic" by měl být více aktivní do zahraniční, než na tuzemský trh. Ten web má adresu gvmilitaryshop.cz. Když napíšu (a je to pravda), že díky své aktivní, seriózní a spolehlivé činnosti ve světě, má Jindra již své jméno, tak se teď asi ksichtí - ale je to tak. Já zase nechci mluvit o tom, že tyto stránky jsou finální, to určitě nejsou a je na nich ještě spousty práce - jsou ale už funkční a snad na nich i vše podstatné funguje. Měnit se bude už jen nějaká administrativní záležitost, design, zobrazovaní, funkcionalita, apod. Když už jsme u té práce, tak mohu prozradit, že letos se budou trochu měnit i stránky fisherklubu. Půjde o vylepšení, které by mělo být jen ku prospěchu vás uživatelů. Tímto bychom vám chtěli poděkovat za vaší spřízněnost a věrnost, kterou naším stránkám věnujete, a jaké stránky vlastně i tvoříte!

Díky vám! Všem vám přejeme v novém roce jen to nejlepší pod sondou přehršel čistých tónů, líbivých věcí a především zdraví!

Hledu zdar!
Luděk

 

Komentáře

Obrázek uživatele Viki

yes

Zajímavé!!O přidání do katalogů odznaků žádáš Lud'ku ty osobně dle fotek v příspěvcích,nebo se ti dotyčný musí nabídnouti sám?Díky.

Ještě informace pro Jindru,co se týče jeho prodejního webu militarií,trochu mi tam chybí podrobnější popis položek,třebas jako je na germanmilitaria.u vás jsou jen dosti strohé informace o zboží.Věř mi,že čím více informací u zboží,tím je lepší prodejnost.Jinak je to hezký.

Obrázek uživatele ludek

Jak kdy, když se podíváš do klubové sekce, tak s někým se domlouváme v rámci jeho příspěvku, kde daný kus zveřejnil a jindy nám to zase přijde do mejlu. Hlavně každá sekce je trochu jiná, především ID nám chodí na určení strašně moc, proto chvilku trvá, než se v katalogu objeví. Zpracováváme to postupně. 

Obrázek uživatele Viki

yes

Obrázek uživatele Jindra

děkuji za návrh,snažím se napsat jen to nejdůležitější.je to ještě v plenkách.je na tom ještě spousta práce

 

 

Obrázek uživatele pupajs

Díky Vám všem za tento skvělý Web . Takhle jak to vedete dostává celkové hledání uplně jiný význam Jste super jen tak dál pupajs

 

Luda v tomto clanku nelze a jsem rad ze jsi se takto rozepsal..A taktez ze jsem soucasti.Nad vsemi aktivitami smekam...Jen jsem trochu v rozpacich kdyz hledam v tech Idesach musim se proklikavat ve Vsech nejaky vyhledavac nejde zridit?Nerozumim tomu tak se na mne nezlobte...

Obrázek uživatele 4est

Pěkná práce pánové. Ať se daří i nadále. 

Obrázek uživatele ludek

Rozum: katalog ID bude jeden z prvních, se kterým se bude něco dělat tak, aby případné vyhledávaní v něm, bylo co možná nejjednodušší.
Viki, pupajs, 4est: Díky moc!

Obrázek uživatele karlos

Jsem zde od sameho zacatku....rad prispivam a je jedno jestli jsou to smuky a nebo pekna vec kdyz se podari kopnout.Chci rict ze se tady mezi vami citim Doma,ze tento Web dostal od jeho tvurcu srdce a dusi,patri jim za to vese velky DIK.Pro to zije a dycha a taky diky nam vsem, jenz tu jsme.Karlosyesyesyes

Vše, co jsem chtěl napsat-již za Mne napsal Karlos---jak již bylo napsáno --je za tím obrovský kus práce a zápalu ,pro dobro věci.....Díky moc pánové za Vaše úsilí a smekám...Suprový web.....yesyesyes  fw11.

Obrázek uživatele Jindra

přidal jsem pár věcí na shop.klikněte dole na "Novinky"

Obrázek uživatele Jindra

dnes aktualizace 15:45

klikněte dole na "Novinky"

Obrázek uživatele Jindra

dnes aktualizace 13:15

klikněte dole na "Novinky"

 

Obrázek uživatele Jindra

dnes aktualizace 10:00

klikněte dole na "Novinky"

 

Obrázek uživatele Jindra

dnes aktualizace 11:00

klikněte dole na "Novinky"

 

Obrázek uživatele Jindra

dnes aktualizace 11:00

klikněte dole na "Novinky"

 

Obrázek uživatele Jindra

dnes aktualizace 22:00

klikněte dole na "Novinky"

 

Obrázek uživatele Jindra

ID  aktualizace 22:00

klikněte dole na "Novinky"