Tragická zpráva - aktuální info

Dobrá zpráva dnes byla oficiálně vypuštěna do médií. Sám jsem ještě žádnou reportáž nezaznamenal, nějak jsem TV nestíhal, ale hodně lidí mi dnes ohledně toho volalo i psalo. Vrah co chladnokrevně zabil hledače, se konečně k vraždě přiznal. Pro kluky z I.oddělení kriminální policie to rozhodně nebyla jednoduchá práce a obnášela aktivní spolupráci s jejich kolegy z majetkové kriminální policie. Vodítkem byla zbraň, kterou vrah použil při páchání loupeže rodinného domu, kdy po majiteli domu vystřelil. Balistická expertíza ukázala shodu. Existoval velmi velký okruh podezřelých, který čítal přes 100 lidí. V polovině prosince loňského roku byl vzat do vazby člověk, o kterém nebylo ze strany kriminalistů pochyb, že právě on je ten vrah. Trvalo to dlouho, existovalo velmi mnoho důkazů, ale jeho přiznání a vysvětlení případných drobných nejasností je to nejvíc, co kriminalista může dostat. To se také stalo a před pár dny se vrah přiznal – kluci z mordparty I.oddělení kriminální policie můžou oslavovat! Dnes jsem jim osobně gratuloval a řekli mi že jsme pro ně byly velmi vítaná pomoc. Tu díru, ve které měl ten zloděj ukryté nakradené věci a ten klučina to našel, tak tu jsme našli při prvním hledání na místě s kriminalisty. Pro nás to byla jen "čtvercová" vykopaná díra ale v tu chvíli se ještě nevědělo, co v ní bylo. Pro kluky z kriminálky to bylo dobré vodítko (jak se později ukázalo) že je tam čerstvě vykopaná díra, ve které bylo něco, co mělo čtvercový tvar. Do té doby neměli s detektory a chováním detektorářů žádnou zkušenost, zajímalo je naše běžné chování, typu jak si domlouváme společné hledání, dokonce jsme jim našli trasu (podle vykopaných děr), kudy ten chudák klučina šel. Překvapilo je to, že poznáme celkem s jistotou díru od hledače (musím podotknout, že ten kluk po sobě díry zahrabával nohou) a od zvěře, apod. To pro kriminalisty byly informace nové a jsou za tuto zkušenost velmi vděční. Toto byl pro ně velmi specifický mord, který se od většiny vražd pro ně lišil. Za to nám bylo dnes poděkováno a já jsem cítil jakousi morální hrdost, že jsme jim mohli být nápomocní a cítil jsem, že si naší "podané ruky" cení. Domluvili jsem se, že skočíme příští týden na "oslavné" pivko.
Teď jen doufejme, že to bude soudit soudce, který má v úctě hodnotu lidského života a dokáže si reálně představit, co znamená, když rodiče ztratí navždy svého syna. Dostane toho v součtu víc, přičte se mu něco z majetkové trestné činnosti a k přítěži mu jistě bude i ten fakt, že je to recidivista. Já si zase položím otázku, jestli je opravdu nezbytné, aby byl z našich daní placen takový to člověk a jestli by opravdu mešlo uvést v praxi heslo nepracuješ – nejez.
Poděkování mám vyřídit všem zúčastněným, tedy Láďovi a Emilovi - tak taky činím.
Díky kluci!


Je nám velice líto, že vás musíme informovat o tragédii, která se v posledních dnech stala. Neexistují slova, která by utišila bolest rodiny, kterou jistě nyní prožívají. Jak se k vám asi doneslo, v klánovickém lese byl zavražděn hledač – kluk jako my. Znám pár případu, kdy hledač našel, při svých toulkách krajinou nějaké mrtvé tělo, ale že by někdo zabil hledače, jsem ještě neslyšel…. Až bohužel nyní. Poprvé jsem slyšel o nálezu mrtvého člověka už v sobotu (14.06.), ale doufal jsem, že nezemřel násilnou smrtí – bohužel. Realita je tedy jiná, o to více smutnější. Cítíme povinnost minimálně rozšířit tuto tragickou zprávu mezi lidi, než v bulváru za pár hodin zapadne kamsi mezi další zprávy. Prosíme vás, pokud máte nějakou zprávu, i když se vám zdá, že není podstatná, dejte ji vědět Polici ČR na lince 158. Víte jak to je, ten kluk mohl mít sraz někým jiným, apod. Sám taky říkám, s kým jsem byl hledat, až když se vrátím domu a to až když se mě přítelkyně zeptá, nebo líčím nějakou příhodou…  Pokud můžete, pomozte. Bastard, co zabil mladého člověka, nemá právo beztrestně chodit po ulici. Případ se budeme snažit sledovat a budeme vás informovat.

Buďte obezřetní a opatrní – na světě nemá nic takovou cenu jako život.
Hledu zdar!
Za Fisherklub.cz
Luděk

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zpráva převzatá ze serveru Novinky:

Pražská policie v úterý informovala, že mrtvý muž, který byl nalezen v klánovickém lese, byl zavražděn. Podle kriminalistů odešel minulou středu hledat poklady, a když se nevrátil, příbuzní to ohlásili policii. Jeho ohořelou mrtvolu pak našel kolemjdoucí.

"Příčinu smrti zjistili až lékaři Ústavu soudního lékařství, kteří jednoznačně konstatovali, že ke smrti muže došlo násilným způsobem. S ohledem na skutečnost, že prošetřování případu je na samotném začátku, nemůžeme být ke způsobu smrti zavražděného jakkoli konkrétní," informoval mluvčí policie Tomáš Hulan.
Detektivové ale zmapovali poslední kroky mrtvého. Muž odešel minulou středu mezi 9.–10. hodinou (11.6.) z domu v pražských Stodůlkách do lesa v Klánovicích, kde šel hledat poklad s detektorem kovu.

"Při odchodu zároveň avizoval, že se domů vrátí kolem patnácté hodiny. Jelikož se tak nestalo, oznámili příbuzní policistům třináctého června jeho pohřešování," doplnil Hulan s tím, že případ muži zákona nespojují s žádnou předchozí vraždou. Zároveň požádal veřejnost o informace k pohybu oběti jak ve Stodůlkách, tak v klánovickém lese. Informace přijme linka 158. Muž byl střední, 174 cm vysoké postavy a měl kulatý obličej, modré oči a krátké plavé vlasy.

Jeho ohořelé tělo našel v lese poblíž Staroklánovické ulice náhodný kolemjdoucí v sobotu dopoledne. Tělo bylo značně ohořelé, a proto kriminalisté nařídili provedení pitvy, která měla odpovědět na otázku, jak muž zemřel.

Ondřej Kořínek, Novinky

 

Komentáře

Jsou veci, ktery nechapu...ale jedno pravidlo bych zavedl...zivot za zivot...

Obrázek uživatele karlos

tohle je hnus....nemam k tomu slov.......tragedie!!!!!Karlos

Obrázek uživatele pupajs

Je to hnus ,to aby člověk nosil stále sebou něco na ochranu .Každopádně rodině upřímnou soustrast . Mrazí mě v zádech co se poslední dobou tady děje.... .pupajs

Obrázek uživatele Kim

Uzbekistánec ,zajimavé.

Obrázek uživatele vrbata

Asi zase začnu tahat do lesa Berettu :-(

Obrázek uživatele Wiking 2

Je to fakt síla,co se to děje.Ještě že z nás s Hanzem jde taková hruza,že si nikdo nic nedovolí(-:

Obrázek uživatele wotan88

Je třeba být vždy připraven a očekávat vše i v tichém koutu lesa tak jako na ulici.Že se něco takového stane i v naší hledačské komunitě je překvapujicí ale dnešní doba potulujících se ruzných individuí je hold taková.

Obrázek uživatele Kim

Já chodím na celodení hledáni ozbrojen.Ale doufám že nikdy nebudu muset použít.Jinak bych tento případ nespojoval s hledáním řekl bych že to bude smrt za jinou činost.Ten člověk prý byl policajt nebo voják.

Ale hned jsem si vybavil svou povídku kde byl můj hrdina zabit a okraden(což se tomuhle nestalo).

Obrázek uživatele Aurumann

Je to děs co se děje,kord když si pomyslím že tam taky občas s kamarády jdeme na lov.Rodině v každém případě upřímnou soustrast,a pro všechny ostatní,buďte obezřetní a sledujte dění kolem sebe,zvláště v místech kde jste sami a kde to neznáte..Souhlasím s Kimem.

Obrázek uživatele lada

je to strašné co se stalo. Doufám, že tento brutální trestný čin nezůstane bez trestu.

cítím s rodinou upřímnou soustrast

Lada
Obrázek uživatele brndoš

Připojuji se k vašim názorům,ano,je to hrozná tragedie a rodině vyjadřuji upřímnou soustrast.Těžko říci,zda tento případ má co dočinění s našim koníčkem,věřím,že spíše ne.Ale jak píši kolegové,bez své devítky se na hledání nevydávám.

Obrázek uživatele Martinez

Hrůza a děs co se děje v dnešní době. Je mi lito toho borce, přeji upřímnou soustrast celé jeho rodině.Doufám že toho hajzla dostanou!

Obrázek uživatele ludek

O Uzbekistánce nejde. Já jsem to v TV zprávách neviděl (tam to prý zaznělo). Všeobecně na TV moc nekoukám, nemám rád, když mi někdo provádí regulovaný výplach mozku proložený reklamou.

V každém případě jde o vraždu a ta vraždou zůstane, i kdyby šlo o Uzbekistánce , tak stále to není nic jiného než vražda. Osobně také nejsem zastánce názoru (nechce se mi tomu věřit), že tato vražda má co dočinění s hledáním – kromě toho podstatného detailu, že ten kluk hledal. Celkem mě ale děsí už jen ta představa, která se doufám během vyšetřování nepotvrdí, že se ten kluk během hledání připletl do cesty nějakému psychopatovi.

Obrázek uživatele gutast

Docela na mně to dostalo vzlášť protože, jsme v těchto místech letos courali-gutast

Obrázek uživatele Kim

potvrzeno dnes nekolika tv i tiskem.chudak kluk byl skutecne uzbekistanec. No uvidime jak to bude dal

Obrázek uživatele vendy

Někdy se vypustí cílená informace záměrně neúplná ve snaze podpořit nějakou z vyšetřovacích verzí. Nemyslím že by to souviselo s hledáním v každém případě je to brutální čin.


Moje verze: uzbek dostal za úkol najít kontraband z předchozí trestné činnosti zakopaný před roky v lese… někdo z bandy ho sledoval a nakonec zavraždil.   


V každém případě opatrnosti není nikdy dost V.      

Obrázek uživatele Pavel50

Je to špatný všechno . Smutná zpráva ať už byl odkudkoliv , voják nevoják .
jinak šmajdám po lese jako kim a doufám že nadále ..........v klidu.

Obrázek uživatele Kim

jak říkám já na tohle téma před nějakejma 6 rokama vydal povídku v DR.A když je to real tak je to děs.Je mě ho líto a i jeh rodiny.

Je to tragedie preposilam soustrast.S hledanim jako takovym to opravdu asi souvislost mit nebude proste si ho nejspis vycihnul,sluchatka na usich, polil- zapalil/proto je nenosim neslysel bych co se deje okolo mne/ale kur..cert nikdy nevi na co nerezi.Kdyz jedu sam pritelkyne me aspon dvakrat denne vola jestli je Vse v poradku...

Obrázek uživatele Aurumann

Tu povídku jsem Kime četl,je dle mého velmi povedená.Jinak si myslím že je škoda každého života který vyhasne zbytečně a nebo takovým to činem...

Obrázek uživatele Kim

Arumann:diky mám teď pár zase v záloze.Ovšem nevim kam snima DR se mě už podporovat nechce.Uvidím časem

Obrázek uživatele Aurumann

Kim:No nemáš zač,pokud máš - myslím si že by byla škoda aby o to byla populace hledačská ochuzená,možná by jsi to měl ještě zvážit :-)

Taky doufám že to nemá souvislost s hledáním.

Obrázek uživatele Kim

http://www.novinky.cz/krimi/340037-muze-zastrelili-primo-v-klanovickem-lese.html

Obrázek uživatele ludek

Díky všem dnešním zúčastněným při pomoci v rámci vyšetřování. Některé věci se potvrdili, některé vyvrátili a zcela jistě to bylo ku prospěchu věci! Bylo to smutné/pošmurné hledání, ale bylo podstatné! Ještě jednou díky vám za pomoc kluci!

Obrázek uživatele karlos

byli jste na miste pomáhat? to je dobře,Karlos

Obrázek uživatele lada

jj parťáku rád jsem byl nápomocen,bylo to jiné než kdykoli jindy z místa jsem měl veliký respekt.

těžko se tam chodí okolo uvadlých kytek kde vyhasl život jednoho z nás.

Lada

Obrázek uživatele vendy

tak to je síla ......... je pravda že jsem se v neděli  při hledání dost často otáčel přes rameno.. a vzpomínal na mojeho 4nohého parťáka kterej by za mě 100% cedil krev tak jako já za něj...už ho ale nechávám nějakou dobu doma na zasloužilém psím odpočinku...hlavně že ta dohledávka měla nějakej smysl. V    

Obrázek uživatele Kurt

Opravdu pochmurné zákoutí.Po příchodu na místo my běhal mráz po zádech.

Taky jsem byl rád nápomocen.

Kurt.

Obrázek uživatele Aurumann

No a bude Luďku časem nějaký raport?

Obrázek uživatele Kim

Luděk:no doufám že vaše pomoc přinese ovoce.pěkná práce kluci

Záslužná práce. Respekt pánové.

Obrázek uživatele KurtK

Tak to smekám chlapi, ani jsem netušil, že je potřeba pomc s detíkem, hlavně že jste se snažili a snad i pomhli, taková šílenost nesmí zůstat neobjasněná!!!

Obrázek uživatele Kim

http://www.novinky.cz/krimi/344843-policiste-hledaji-podivina-ve-spojitosti-s-vrazdou-v-klanovickem-lese.html

Obrázek uživatele Aurumann

Kim safra chlape byl jsi zase rychlejší :-))..

Obrázek uživatele ludek

Jo, jo, víme… Proto je vydané už od poloviny června varování vztahující se k blízkému i širšímu okolí.

Obrázek uživatele Kim

no nic přijemného.atmoška v okolí bude drobet napjatá.doufám že ho brzo chytnou

Obrázek uživatele Kim

tak se prej dnes v klanovickém lese při zátahu střilelo??

Obrázek uživatele Aurumann

A to máš zase odkud :-)?

Obrázek uživatele Aurumann

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10253214196-zpravy-v-16/214411016000815
Záznam o události je ve 14:33 min.

Obrázek uživatele Kim

z netu odkud asi?

Obrázek uživatele Aurumann

Aha,já tam ale nic podobného nenašel...

Obrázek uživatele Kim

Já se proto ptám zda je to pravda?. Možná by bylo dobré si všimnout těch otazníků na konci věty...

Obrázek uživatele Aurumann

To máš sice pravdu,ale to na blízko skoro nevidím.Bude to asi zase nějaká novinářská kachna,aspoň nic v aktualizovaných zprávách,viz link výše,takového nebylo :-)

Obrázek uživatele Kim

tiscali ale už to stahlo asi kachna

Obrázek uživatele ludek

Zpráva o tom, že se v pátek (15.srpna 2014), při rozsáhlém pátrání v klánovickém lese střílelo, se nezakládá na pravdě.  Rád bych také zmínil, že všechny zúčastněné složky Policie, odvádějí opravdu příkladovou práci a nepodceňují ani minimální poznatek výsledků získaných během tohoto pátrání. 

Obrázek uživatele Kim

njn hlavně ať ho chytnou

Obrázek uživatele Kim

dnes blesk a blb Mužík

Obrázek uživatele Kim

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-blesk-praha/269662/na-stope-klanovickeho-vraha-hledac-pokladu-odevzdal-policii-kulku-ktera-mohla-zabit-denise.html

Obrázek uživatele ludek

Je nám upřímně líto, že pán Mužík dostal opět chuť oprášit mediálně své jméno, vymyslel si až legrační legendu (proč ten kluk zemřel), která je v absolutním rozporu s veškerými poznatky vyšetřování a pozval si k tomu Blesk. Pro opětovnou vidinu své slávy (která mimochodem nikdy nepřišla) si ani trochu neuvědomuje, že jen těm klukům stěžuje jejich práci. 

Stránky