Třebíčské nebe válečné

Zdravím všechny fandy historie. Posílám pozvánku na výstavu o leteckých bojích nad Třebíčskem. Hlavním tématem je letecký souboj  28.8.1944. K danému tématu budou vystaveny dokumenty, fotografie, svědectví a něco z výstroje Luftwaffe a Luftschutz. Dále budou vystaveny artefakty z našeho pátrání po ostatních leteckých událostech v našem kraji (Me 109G, Fw 190F8, He 111H16), příběhy osádek a jejich konce. Budou též vystaveny  zapůjčené kousky P-51D Mustang z MZM Brno. Výstavu zahájí vernisáž s přednáškou na dané téma.

Jako lákadlo přikládám pár fotek z našeho hledání a pár fotek  nálezů  z Fw 190F8 od  2/SG4 a He 111H16.

Srdečně vás zve
konopek

 

Komentáře

Obrázek uživatele ludek

Krásná práce Konopku a díky ti za ní i za pozvánku. Zahájení výstavy 4.11. nestihnu, přeci jen to mám trochu z ruky, ale určitě se přijedu podívat v nějaký den o víkendu , po případě nějaký pátek. 

Ahoj Konopku, podařilo se nám stihnout výstavu. Měli jste to moc pěkné, zvlášť vzpomínky a fotky pamětníků. Vaše námaha s vykopáváním fragmentů ze zřícených letadel stála opravdu za to!! Koho tyhle věci zajímájí, si přišel na své. Kdybys měl zájem o nějaké další informace ohledně zřícených letadel na Vysočině, dej vědět. Monďa