TRUPPENFAHRRAD

Zdravím vás kolegové a kamarádi, rád bych vám představil nový přírůstek do mé sbírky. Zhruba po několika letech shánění součástek a cca dvou měsících práce po večerech, strávených v dílně se zrodil tento TRUPPENFAHRRAD. Myšlenka na jeho sestrojení mne napadla, když jsem před lety na jedné vyklízečce objevil originál nosič PALAS a přední světlo i s bakelitovou zatemňovací krytkou tak bylo rozhodnuto. Ale to jsem ještě netušil, jak těžké je sehnat na toto kolo díly a když už něco seženete, tak to stojí nemalý peníz J Ono ale co bych pro splnění mého snu neudělal. Velký problém jsem měl s řídítky. Dvakrát mě utekly před nosem, jednou na burze a podruhé v kovošrotu, prej kdybys přijel předevčírem tak tady byly :-(( ale nakonec se mě je povedlo sehnat. Musím také touto cestou poděkovat Wikingovi2, že mě poskytl origo kopané dynamo a štítek na blatník NSU z německé odpadní jámy - ponechal jsem je bez renovace. Popis renovace jsem zachytil na fotografiích. V rámci skládání je prakticky potřeba akorát bruska a trpělivost :-D Na tyto kola existují dochované předpisy, jistě mne omluvíte, že se o tom nebudu rozepisovat, ale poskytnu vám odkaz na článek o této problematice. Kdo má zájem, vřele doporučuji prostudovat tento odkaz.
Ještě bych rád poprosil o pomoc kamarádi, jediné co se mě zatím nepovedlo sehnat je originál sedlo, kdyby jste o nějakém věděli, rád ho zakoupím, či směním. Přikládám foto jako mustr. Přeji vám krásné nálezy a hodně trpělivosti v podobných projektech, stojí to za to!

S pozdravem
Hanz

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

po tomto sedle pasu:

 

Komentáře

Obrázek uživatele karlos

Super odvedena prace kamaradeyes

Dobrá práce,jen dotaz,co je vytištěné na té kůži toho sedla?z fota mi to nejde vyčíst.

Taky chválím, dobrá práce. Tak nějak si mě tímhle příspěvkem inspirovaldevil

Obrázek uživatele Hanz

Díky! Těch výrobců bylo hodně. Firmy co kola vyráběla, tak brali kůže od různých výrobců. Předpisová byla spíš ta železná kostra sedla, s dvojitým vynutím pružinwink

Velká gratulačka a poklona. Opravdu se ti fahrrad moc povedl!!!!!!

Obrázek uživatele Vatys

Zdar Hanzi, pěkná práce!;-) Máš u mě za 1* :-)

Obrázek uživatele Kim

Boží.Klobouk dolů moc hezká práce.

Obrázek uživatele Pavel50

Šikulka yes mám tu taky eneso před renovací , ale chybí mi čas wink

Obrázek uživatele lada

skvělá práce!!!znovu zrozený veterán!!!!!gratuluji Láďa

PS nejezdi na něm do hospody tyhle kola se kradou víc jak Meridy :o)